امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94125
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، استان حلب از جمله استان‌هایی است که از بحران سوریه آسیب بسیار دید، با این حال ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، استان حلب از جمله استان‌هایی است که از بحران سوریه آسیب بسیار دید، با این حال آداب و رسوم مردمی در این استان در ماه مبارک رمضان به قوت خود برگزار می‌شود و این استان اگرچه از حیث مواد غذایی در تنگنا و فشار قرار ندارد، اما اهالی آن به دلیل قطع آب و برق آسیب بسیار دیده‌اند.

خبرنگار فارس در این خصوص گزارش می‌دهد که آداب و رسوم ماه مبارک رمضان امسال نیز همچنان در این شهر با وجود تمام مشکلاتی که اهالی این شهر با آن مواجه است، اجرا می‌شود و پس از افطار شربت‌های خنک مانند شربت سوس و تمر هندی در بازارهای شهر فروخته می‌شود.

از سوی دیگر، دولت سوریه برای کاستن از فشار وارده بر مردم حلب به خصوص در این ماه تلاش کرده است تا نیازهای معیشتی آنها را به ویژه از طریق صلیب سرخ جهانی تامین کند، به همین دلیل بازارهای حلب در این ماه از رونق خوبی برخوردار است.

اما درباره اوضاع خدماتی در استان و شهر حلب باید گفت که مناطق و شهرهای مختلف این استان و شهر همچنان از نبود و قطعی برق و آب رنج می‌برد و این به بزرگ‌ترین معضل اهالی این مناطق تبدیل شده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار