امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94128
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه «بلومبرگ» روز یکشنبه برای چندمین بار مدعی شد «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در حال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه «بلومبرگ» روز یکشنبه برای چندمین بار مدعی شد «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در حال بررسی معرفی «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر خود، به عنوان نماینده جدید ایران در سازمان ملل است.
دو دیپلمات عضو شورای امنیت سازمان ملل این خبر را به بلومبرگ اعلام کرده‌اند، اما به دلیل مجاز نبودن به اظهار نظر در این رابطه، خواسته‌اند که نامشان فاش نشود.
دولت آمریکا پیشتر در ماه آوریل، از اعطای روادید به «حمید ابوطالبی» که برای نمایندگی ایران در سازمان ملل نامزد شده بود، خودداری کرد. واشنگتن نقش‌آفرینی ابوطالبی در تسخیر سفارت وقت آمریکا در سال 1385 را به عنوان بهانه این اقدام غیرقانونی خود، مطرح کرد.
به نوشته بلومبرگ، این قصد دارد کرسی نمایندگی خود در سازمان ملل را پس از اتمام مذاکرات هسته‌ای در تاریخ مقرر در توافق موقت ژنو، پر کند. ایران و گروه موسوم به 1+5 باید تا روز 29 تیر بر سر راهکاری جامع برای پایان دادن به مناقشه هسته‌ای، توافق کنند.
گزارش بلومبرگ در حالی منتشر می‌شود که نام آقای نهاوندیان پیشتر هم بارها به عنوان نامزد احتمالی تصدی نمایندگی ایران در سازمان ملل مطرح شده بود. با این حال، تهران همواره این گزارش‌ها را گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای خوانده است.
«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت خارجه هفته گذشته نیز این موضوع را تکذیب کرده و گفت هنوز هیچ فرد جدیدی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل، معرفی نشده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها