امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94144
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متن نوشتار حجت‌الاسلام شهاب مرادی به شرح ذیل است: سخن از یک نام غریب است؛ نامی که بین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متن نوشتار حجت‌الاسلام شهاب مرادی به شرح ذیل است:


سخن از یک نام غریب است؛ نامی که بین اسامی دختران ایرانی هر روز کمتر می‌شود؛ نام یک مادر، مادر مهربان همه ما. همیشه برایم این «غربت» عجیب بوده! زیرا اسباب شهرت و محبوبیت تماما در او و تاریخچه زندگی‌اش جمع است؛ اما کوتاهی ما و شاید عوامل تاریخی دیگری باعث شده او را در حد شأنش تجلیل نکنیم و بین مسلمین آنطور که شایسته حق اوست تکریم نشود.
کسی که نزد خدا و پیامبر اعظم از اهمیت و مرتبتی خاص و والا برخوردار بود؛ خانمی بزرگوار که رسول خدا برای وفات او به جای روز عزا، «سال حزن و غم» اعلام کرد؛ عام الحزن! او قبل از ازدواج خانمی ثروتمند، با شکوه و فخامت و جلال بود و بسیار زیبا و گرامی؛ او را اهل مکه ملکه عرب نامیده بودند و به جهت نجابت و عظمتش مورد احترام همگان بود.
او اولین همسر پیامبر خداست و اولین زن مسلمان و اولین نمازگزار در اسلام. او در تصدیق و تایید نبوت رسول خدا در حمایت و فداکاری برای اسلام لحظه‌ای کوتاهی نکرد. او وفادارترین یاور و آرامبخش‌ترین حامی رسول خدا بود. او سخاوتمندترین پشتیبان و عاشق‌ترین معشوق برای همسرش محمد مصطفی(ص) بود. او مادر فرزندان رسول خداست؛ مادر فاطمه اطهر.
او در ایمانش به خدا و رسول ثابت‌قدم و پاکباز بود. رسول خدا فقط او و سه زن الهی را در زمره زنان برگزیده عالمین معرفی کرد و بین تمام زنان خلقت، خدیجه کبری و دخترش فاطمه زهرا و آسیه و مریم را «انسان کامل» نامید. او در تمام مکارم اخلاق بی‌همتا بود. لذا بارها بعد از وفات خدیجه ـ حتی به همسران خود ـ می‌فرمود: خدیجه و أینَ مثلُ خدیجه؟
و یک فراخوان متفاوت!
هر سال روز دهم رمضان سالروز وفت حضرت خدیجه کبری سلام‌الله علیها هر مسلمانی دخترش را با نام مبارک خدیجه صدا کند؛ فقط یک روز و در آن روز هر دختری نام خودش را برای یک روز خدیجه بگذارد و به این نام مباهات کند؛ تاکید می‌شود فقط برای یک روز (یعنی سه‌شنبه 17 تیرماه سال 93).

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها