امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94146
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
حمید باباوند مدیر انتشارات همشهری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره ارزیابی‌اش درباره فعالیت‌های نهادها و موسسه‌های فرهنگی و تناسب آن ...

حمید باباوند مدیر انتشارات همشهری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره ارزیابی‌اش درباره فعالیت‌های نهادها و موسسه‌های فرهنگی و تناسب آن با نامگذاری امسال که توسط رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده است،‌ گفت:ظاهر امر این است که همه دارند فعالیت می‌کنند اما اینکه چه قدر ثمرمند و هدف دار است،‌ نکته مهمی است. به نظر می‌آید حضرت آقا نیز بعضا گله مند می‌شوند از اینکه مسئولان کنه حرف ایشان را نمی‌گیرند و صرفا به پوسته و ظاهر سخنانشان اکتفا می‌کنند.

وی افزود: اگر حضور ذهن داشته باشید سالی که به نام امام علی نام گذار شد، ‌سال بعد هم ایشان آن نام را تجدید کردند تا در سال آینده به دست آوردهای مد نظر برسند. البته در آن سال نهادی متولی امر بود و تقاضا کردند تا ایشان نام سال را تمدید کنند اما در سال‌های بعد کسی متولی نام گذاری آن سال نبود.

باباوند در پاسخ به این سوال که در همین فرصت یک ساله هم بالاخره باید حرکت‌هایی انجام شود تا در سال آینده هم ادامه یابد، در این سه ماه چه اتفاقاتی افتاده است، گفت: خیلی وقت‌ها باید به این اسم گذاری‌ها به عنوان یک فانوس دریایی نگاه کرد که در دریای پرتلاطم برنامه‌ها قرار ‌گیرد و جهت گیری ها را نشان دهد. چون جنس این نام گذاری‌ها از جنس حرف‌ها روزمره نیست و فانوسی است که باید همواره پیش روی ما باشد.

وی افزود: بحث اقتصاد مقاومتی که سال گذشته مطرح شد هم از این جنس رهنمودها بود. این طور نیست که ما تنها در یک سال اقتصاد مقاومتی را در نظر بگیریم و سال بعد دوباره همان راه گذشته را ادامه دهیم.

این سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هم این طور نیست که فقط برای امسال باشد و سال بعد کار خودمان را بگذاریم. اسم امسال را نباید به یک سال محدود و مسدود کرد که در طی یک سال جواب دهد و 6 ماه بعد دوباره گزارش عملکرد خواست که در این یک سال چه اتفاقی افتاده است.

مدیر انتشارات همشهری گفت: این یک فانوس است که در سال‌های بعدی هم به آن توجه کرد که آیا برنامه‌ها با عزم ملی و مدیریت جهادی انجام می‌شود یا خیر. آیا نگاه ما به اقتصاد و فرهنگ توامان است. بنابراین من توقع کار زودبازده از هیچ نهادی ندارم. اما در شکل کلانش توقعم این است که همه نهادهایی که کار اقتصادی می‌کنند به فرهنگ توجه کنند که در این عرصه من تحرکی را ندیدم و از آن طرف هم در نهادهای فرهنگی نشانی از فعالیت و توجه به اقتصاد ندیدم و همان ضعف ارگانیک که بین این دو بوده است، ‌همچنان وجود دارد و امیدوارم افراد به این موضوع بیشتر توجه کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار