امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94150
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخش مؤسسات و نهادهای قرآنی غرفه‌ها و مؤسسات بسیاری وجود دارد اما ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخش مؤسسات و نهادهای قرآنی غرفه‌ها و مؤسسات بسیاری وجود دارد اما آنچه در این بخش باعث ایجاد جذابیت برای کودکان شده است، عرضه محصولات فرهنگی و بازی‌های فکری آموزنده‌ای است که در یکی از این غرفه‌ها ارائه می‌شود.

مسئول این غرفه با وجود فضای کوچکی که در اختیار دارد، با قفسه‌بندی توانسته بازی‌هایی که طراحی کرده است را در معرض نمایش بگذارد.

در یکی از این بازی‌ها که «کارتون پازل» نام دارد، با استفاده از 6 تصویر کارتونی و آوردن احادیث مرتبط با تصاویر به اهمیت مفاهیم قرآنی اشاره شده است. در زیر یکی از این تصاویر که برگرفته از کارتون مورد علاقه کودکان است حدیثی از پیامبر(ص) درباره احترام به والدین نوشته شده تا از این طریق کودکان در کنار بازی، با مفاهیم دینی نیز آشنا شوند.

این مجموعه با 6 تصویر در مکعب‌های سه بعدی طراحی شده که در هر کدام از این تصاویر کودکان در حین تکمیل پازل، مفاهیم دینی همچون احترام به پدر و مادر، مسواک زدن، انتخاب دوست، شجاعت، احترام به قوانین و احترام به طبیعت را همراه با روایاتی از ائمه اطهار(ع) یاد می‌گیرند.
یکی دیگر از بازی‌هایی که برای آشنایی با ساخت ماکت‌های حجمی توسط کودکان طراحی شده، مجموعه «آدم‌های مقوایی» است که در این غرفه عرضه می‌شود.

در این مجموعه، علاوه بر ارائه زندگی‌نامه چهار شهید هسته‌ای سعی شده کودکان را با فرهنگ شهادت و همچنین پوشش ایرانی اسلامی آشنا کرد تا جایی که تصاویر شهدای هسته‌ای بر روی لباس آنها نقش بسته شده است.

یکی از ویژگی‌های جالب این مجموعه استفاده از رنگ روشن و جذاب چادر برای کودکان است به طوری که یکی از این ماکت‌های مقوایی با چادر صورتی تکمیل می‌شود تا کودکان با پوشش اسلامی از هم‌اکنون آشنا شوند.

به گفته «امیرحسین حسینی» حافظ کل قرآن و مبتکر این طرح، آموزش در دوران کودکی تأثیر بسیاری دارد به همین جهت باید برای آموزش‌های قرآنی و دینی به زبان ساده و جذاب برای کودکان سرمایه‌گذاری کرد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های قرآنی به صورت غیرمستقیم به کودکان گفت: کودکان تا چیزی را نبینند باور نمی‌کنند بنابراین بهترین روش تدریس، بهره‌گیری از ابزارهای آموزشی است بر همین اساس من نیز سعی کردم با طراحی مجموعه‌ای تمامی حواس کودکان را فعال کرده تا آنها را با اهمیت پوشش اسلامی و همچنین معرفی زندگی شهیدان هسته‌ای آشنا کنم.

طراح این بازی کودکان درباره کارتون پازل نیز می‌گوید: در این بازی در کنار تصاویری از کارتون‌هایی که برای کودکان جذابیت دارد روایاتی متناسب با تصاویر نوشته شده است که این امر باعث می‌شود زمانی که کودکان کارتون مورد علاقه خود را می‌بینند روایاتی که برایشان خوانده شده است تداعی شود.

به گزارش فارس، این محصولات در غرفه «مؤسسه علوم قرآن و عترت ثارالله شهرکرد» بخش مؤسسات و نهادهای قرآنی بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در باغ موزه دفاع مقدس عرضه می‌شود.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار