امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94154
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه معرفت یکی از پربیننده ترین برنامه‌های شبکة چهارم سیمای جمهوری اسلامی‌ایران است. این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه معرفت یکی از پربیننده ترین برنامه‌های شبکة چهارم سیمای جمهوری اسلامی‌ایران است. این برنامه قریب به پنج سال است که به صورت مستمر پخش می‌شود و سخنان غلامحسین ابراهیمی‌دینانی در این برنامه سبب جذب مخاطبان گسترده ای شده است.

کتاب حاضر نخستین مجلد از مجموعه کتاب‌های تولید شده از برنامه‌های «معرفت» با عنوان عقل و عشق در حریم عاشورا است که از ویژگی‌های بارز آن می‌توان به بیان مطالب عمیق حکمی‌و عرفانی در قالب الفاظ و اصطلاحات روشن برای فهم دقیق مطلب برای عامه مردم در کنار خواص اشاره کرد.

کتاب «عقل و عشق در حریم عاشورا» روایتی تاریخی از حادثه عاشورا نیست، بلکه در حد خود به مبانی معرفتی این حادثه پرداخته که در آن میان، بحث از عقل و عشق برجستگی بیشتری دارد.
در بخشی از کتاب آمده است:

دین امری عقلانی است. دین هرکس متناسب با درجه عقل اوست. مومنان همه در یک درجه مساوی نیستند. میزان دینداری هر فرد به اندازه عقل اوست. هرچه تعالی عقلش بیشتر باشد، دینش متعالی تر و عمیق تر است و این طور نیست که نخست دین دار باشیم و بعد عقل پیدا کنیم، بلکه ابتدا باید عاقل بود تا دین دار شد.

انسان به مقتضای عقل، دین را می‌پذیرد و وقتی کسی به وحدت نامتناهی حق ایمان دارد و با عقلانیتش می‌فهمد که همه هستی، پرتو نور خداوند است، چگونه تسلیم او نشود؟ تسلیم شدن در برابر حق، حکم عقل است. در حرکت امام حسین(ع) ذره ای عمل خلاف عقل نیست. او تجلی عقلانیت و تجسم عشق است. او ولی مطلق خداوند است.

این مجموعه برنامه‌ها به خوبی وفاق قرآن، عرفان و برهان را به مخاطب صاحب بصیرت نشان می‌دهد. پرداختن به آیات و روایات و اشعار بزرگان برای درک بهتر مطالب، از جمله ویژگی‌های این برنامه است که با بیانات شیوای استاد دکتر غلامحسین ابراهیمی‌دینانی در پاسخ به پرسش‌های موشکافانه ای که دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی مطرح می‌کنند، روح مخاطب را با عمق مفاهیم حکمی‌آیات و روایات همراه می‌کند و افزون بر آن، شعر و ادبیات نیز قریحه لطیف مخاطب ایرانی را می‌نوازد.

مجموعه بیست جلدی کتاب‌های معرفت براساس مباحث مطرح شده در برنامه معرفت تنظیم و غیر از دو یا سه جلد که به موضوعاتی مثل تجلی و وجود یا معاد و غیره پرداخته شده و درباره مسائل معرفتی هستند، دیگر مجلدات به بررسی افکار و آرای اندیشمندان بزرگ اسلامی‌در حوزه حکمت و عرفان می‌پردازند.

چاپ نخست کتاب «عقل و عشق در حریم عاشورا» در 106 صفحه و با قیمت 4500 تومان از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شده است.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 تماس بگیرند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار