امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94165
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره زمر که در مدرسه حجتیه برگزار شد اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره زمر که در مدرسه حجتیه برگزار شد اظهار داشت: این سوره مبارکه در ارتباط با توحید در ربوبیت است و به مشرکانی هشدار می‌دهد که به توحید در خالقیت اعتقاد دارند، ولی گردش امورات دنیا را در دست دیگری می‌دانند.

وی حضرت آدم را پدر تمام انسان‌ها خواند و ادامه داد: هر کس جز این بگوید در غفلت به سر می‌برد و افرادی که معتقدند که انسان در اول میمون بوده است کفر می‌گویند زیرا خداوند در قرآن کریم وابستگی انسان به نفس خود که حضرت آدم است را به خوبی بیان کرد.

این مرجع تقلید مراحل خلقت حوا را همانند آدم دانست و گفت: خداوند از هر مخلوق جفتی آفرید که همراه و همدم او باشد و با این امر ولایت خود را بر انسان تکمیل کرده است.

آیت‌الله سبحانی با بیان اعتقادات جاهلانه مردم در زمان‌های گذشته خاطرنشان کرد: مردها زنان را یک وسیله برای رشد جنین و تولد فرزندان را مدیون و وابسته به خود می‌دانستند، ولی قرآن با ظهور خود با این تفکر جاهلانه به مقابله پرداخت.

وی با اشاره به اینکه امروزه پیشرفت علم و دانش ثابت کرده که سلول مرد و زن باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا منجر به تولد فرزند شود عنوان کرد: مرد و زن هر دو به یک اندازه در تولد فرزندان سهم دارند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: آفرینش چهار پایان با تنوع بسیار از نشانه‌ها و آیاتی است که می‌توان با استفاده از آن‌ها به بزرگی خداوند پی برد.

وی از اصول آفرینش چهار پایان در عرش و آسمان‌ها سخن گفت و ابراز داشت: چهار پایان از قدرت درونی خود آگاه نیستند، زیرا همان طور که خداوند در قرآن خود اشاره کرده است آن‌ها برای استفاده انسان رام شده‌اند.

آیت‌الله سبحانی با بیان برخی از ویژگی‌های قرآن کریم خاطرنشان کرد: قرآن کتاب بشری نیست که بتوان در آن دخل و تصرف کرد.

وی احترام تورات را برابر احترام قرآن دانست و یادآور شد: تورات توسط دشمنان یگانه پرستی در طی تاریخ دچار تحریف‌های بسیاری شده است.

این مرجع تقلید اضافه کرد: خداوند همانند نگارگری است که در تاریکی هم صورت‌های ما را به زیبایی طرح و نقش بخشیده و خلق کرده است.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه در 1400 سال گذشته که از علم و دانش خبری نبوده پیامبر اسلام از بسیاری نشانه‌های علمی سخن به میان آورده تصریح کرد: نظام هستی کارگردان توانمندی دارد و کسی نمی‌تواند بجای او این جهان را اداره کند.

وی با اشاره به برپایی عدالت در روز معاد متذکر شد: خداوند با خشم خود در مقابل کافران در روز رستاخیز ایستادگی خواهد کرد و مانع از ورود آنان به بهشت خواهد شد.

آیت‌الله سبحانی با بیان برخی از ویژگی کافران و مشرکان گفت: در قرآن کریم اشاره‌های بسیاری مشاهده می‌شود که خداوند عذاب قطعی کافران را هشدار داده است.

انتهای پیام/2258/ن30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها