امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94167
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روح الله زندی‌فرد: در دوره مدیریتی علی مرادخانی معاون امور هنری وضعیت تئاتر روز به روز در حال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روح الله زندی‌فرد: در دوره مدیریتی علی مرادخانی معاون امور هنری وضعیت تئاتر روز به روز در حال افول است و اعتراضات هنرمندان روز به روز در حال افزایش.

شرایطی که به تعبیر برخی از مدیران و حتی هنرمندان تا به حال تجربه نشده است. تجربه جدیدی که با روی کار آمدن مدیری با پیشینه‌ای مناسب در صداوسیما و سینما اما نه‌چندان آشنا به هنرهای نمایشی تکمیل شد. 

اگرچه در ابتدا بار همه چیز بر شانه‌های بودجه بود اما بعد،بحث نبود برنامه و استراتژی مشخص مطرح شد .ظاهرا بهانه این اتفاقات بودجه بود.اما به نظر می‌رسد آنچه موجب این اعتراضات شده‌است نه به واسطه بودجه و نه برنامه که به واسطه حضور گروهی از مشاوران به ظاهر همراه است که با مدیر مرکز هنرهای نمایشی زاویه دارند.

در واقع آنچه پیکره اداره کل هنرهای نمایشی را زخمی کرده است و تاوانش را مدیر جدید می‌دهد، حضور افراد به ظاهر متخصص در حوزه نمایشی است. افرادی که  با عنوان مشاور  با نیت سود رسانی به حوزه نمایش فراخوانده شدند اما نتوانستند سودی به این مجموعه برسانند.

با این اوصاف به نظر می‌رسد تا زمانی که مدیر هنرهای نمایشی از  بازوهای مشورتی قوی و آگاه از جمله اعضای هیات مدیره خانه تئاتر استفاده نمی‌کند شاید  تلاش برای به‌کار گرفتن  افرادی کاردان رویه‌ای است که منتج به شرایط امروز تئاتر شده است.

افرادی امروز با عناوین مختلف در مرکز هنرهای نمایشی در حال فعالیت هستند که تا دیروز بر خلاف حسین طاهری و مجموعه معاونت هنری صحبت می‌کردند. متخصصانی که گاهی اوقات نقدشان به تخریب نزدیک‌تر بود.

یکی از این افراد منتقدی سینمایی است. این منتقد سینما در اغلب دوره‌ها با انتقاد تلاش می‌کرد تا به اهداف خود برسد. وی قبل از گرفتن مدیریت در یکی از بخش‌های مرکز هنرهای نمایشی در فیس بوک خود و در وصف حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی این طور نوشته بود: 

کلا دوران عجیب و غریبی است این دوران تدبیر و امید. بخصوص در بخش فرهنگ. تئاتری‌ها در سینما، سینمایی‌ها در تئاتر. حیدری و مسافر و احیانا پارسایی و غیره در سینما مدیر می‌شوند و مهم‌ترین پست تئاتر خالی می‌ماند. حالا رئیس مرکز هنرهای نمایشی لیسانس سینماست، عضو اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما، یعنی همان صنفی که شمقدری و سجادپور تاسیس کردن، مدیر روابط عمومی انتشارات سروش، مدیر زلال فیلم، مدیر شبکه جام جم دو و سرمایه گذار آلزایمر. دریغ حتی یک سابقه در تئاتر. تئاتری‌هایی که ایشان را بشناسند جایزه دارند.

 و همین منتقد بعد از تعیین جایزه برای شناسایی مدیر تئاتر کشور به عنوان مسئول یکی از سایت‌های این اداره کل معرفی می‌شود.

با نگاهی به اتفاقاتی از این دست به‌نظر می‌رسد در حال حاضر بر خلاف نظر معاون هنری وزارت ارشاد، بدنه مرکز هنرهای نمایشی در حالی افزایش می‌یابد که نه تنها این گسترش سودی به حال تئاتر ندارد بلکه برای مدیر جدید دردسرساز هم خواهد شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها