امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94175
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۸
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی یکشنبه شب در گردهمایی اعضای ناصحین استان قم که در سالن همایش‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی یکشنبه شب در گردهمایی اعضای ناصحین استان قم که در سالن همایش‌های جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، چشم‌انداز امر به معروف و نهی از منکر را فراگیری دین خداوند در تمام دنیا دانست و اظهار کرد: ما با استفاده از این واجب فراموش شده می‌توانیم بر تمام ادیان الهی غلبه کنیم اما تحقق این مهم نیازمند تلاش و زحمت بسیار است.

وی با اشاره به فطرت پاک انسانی و عدم پذیرش خلق و خوهای ناپسند، افزود: فطرت انسان نشانه‌گر آن است که خداوند در انجام امر به معروف و نهی از منکر به انسان کمک می‌کند.

امام جمعه قم با اشاره به حکمرانی آمر به معروف بر فطرت‌ها ادامه داد: این ویژگی انسان به آمران معروف کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر تذکر خود را به درک مخاطبین برسانند.

سعیدی افزود: اگر ما در این زمینه وارد نشویم افرادی خلاف میل فطرت خود کار‌های ناپسند را انجام خواهند داد و با ناآگاهی به سمت امر به منکر و نهی از معروف روی خواهند آورد.

وی با اشاره به واقعه کربلا و امر به معروف امام حسین (ع) با بدن زخمی یادآور شد: ما نباید هیچ‌گاه از این واجب فراموش شده غافل شویم.

سعیدی به حدیثی از امام باقر (ع) اشاره و تصریح کرد: دین اسلام بهترین ابزار مقابله با دشمنان را برای ما آماده کرده است؛ همان‌طور که در 35 سال پیش با استفاده از ایمان و تقوا توانستیم در برابر رژیم مسلح شاه و ارتش بعثی ایستادگی کنیم و با سربلندی از میدان خارج شویم.

امام جمعه قم افزود: امروزه ما حکومت جمهوری اسلامی را تشکیل داده‌ایم پس هرگز دشمنان نخواهند توانست به کشور ما آسیبی برسانند.

سعیدی بر لزوم تبعیت از ولایت فقیه تاکید کرد و گفت: اگر مردم از تبعیت فرمان‌های مقام معظم رهبری دوری جویند به گمراهی و غفلت کشیده خواهند شد.

وی با بیان اینکه شام محور مواصلاتی سه قاره بوده است عنوان کرد: معاویه نخستین کسی بوده که با انتخاب شهر شام به عنوان مرکز خلافت موجب انتقال فرهنگ غربی به سرزمین‌های اسلامی شد.

سعیدی بر لزوم رعایت قوانین یک کشور توسط توریست‌های حاضر در آن کشور تاکید کرد و ادامه داد: ما نمی‌توانیم برای جذب توریست‌ها و استفاده از درآمد آن بخش جاذبه‌هایی را در کشور ایجاد کنیم که با فرهنگ و مبانی دین و اسلام مغایرت داشته باشد.

وی با اشاره به برخی از اقدامات و سخنان ناآگاهانه افراد در زمینه‌ رفع فیلترینگ تصریح کرد: فیلترینگ سد و مزاحمی در برابر تهاجم فرهنگی است و دشمنان برطرف کردن این مانع را با تلاش بسیار دنبال می‌کنند.

امام جمعه قم به ترویج برخی از ارزش‌های مخالف دین و اسلام توسط دشمنان در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: آنها ظرفیت‌های بسیار ناچیزی دارند ولی با این حال نباید دست کمشان بگیریم.

سعیدی امر به معروف را مقدم‌تر از نهی از منکر دانست و بیان کرد: ما باید زمینه معروف را به خوبی فراهم کنیم که نتیجه این اقدام از بین رفتن منکرات به طور کامل است.

وی با اشاره به لزوم همکاری ارگان‌ها و نهاد‌های فرهنگی استان قم در مقابله با تهاجمات دشمنان مطرح کرد: مانور و قدرت‌نمایی نیروی‌های نظامی استان قم با هماهنگی ارگان‌ها و نهادها مرتبط در اول تیر ماه نمونه مناسبی از کار گروهی بود که تاثیرات مثبتی را به دنبال داشت.

امام جمعه قم فضاسازی جامعه را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: اگر فضاسازی حکومت با محوریت اسلام باشد، مردم به سمت خوبی‌ها هدایت شده و اگر فضاسازی حکومت آغشته به فرهنگ غربی باشد مردم نیز به سمت عملکرد غربی‌ها هدایت خواهند شد.

وی پایبندی مدیران و مسئولین نظام به مبانی دین و اسلام را نعمت خداوند خواند و تصریح کرد: امام زمان (عج) به صورت مستقیم بر آمران به معروف نظر دارد و این وظیفه را خود ایشان بین ما تقسیم کرده است.
انتهای پیام/2258/گ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها