امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94179
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۶
تعداد بازدید: 66
سیدهاشم برقعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه درس تربیت بدنی جزو لاینفک دروس آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در طول سال ...

سیدهاشم برقعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه درس تربیت بدنی جزو لاینفک دروس آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در طول سال تحصیلی در برنامه هفتگی دانش‌آموزان دو ساعت به نام درس ورزش وجود دارد.

وی با بیان اینکه با توسعه مدارس تخصصی ورزش در اصفهان، ورزش دانش‌آموزان هشت ساعت می‌شود، افزود: در سال تحصیلی آتی 6 مدرسه تخصصی ورزش در شهر اصفهان ایجاد و فعال می‌شود و با راه‌اندازی این مدارس باید برای ورزش دانش‌آموزان برنامه داشته باشیم.

رئیس اداره تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه در گذشته ما همیشه متهم بودیم که دانش‌آموزان از زنگ ورزش تنها به عنوان یک سرگرمی استفاده می‌‌کنند، تصریح کرد: اما از سال 1388 تاکنون طرحی به عنوان طرح رویکرد نوین درس تربیت بدنی در اصفهان کلید خورده است.

وی با اشاره به اینکه براساس این طرح تمام دانش‌آموزان و تمام معلمان تربیت بدنی  ملزم به اجرای یک برنامه مدون استانی هستند، ادامه داد: براساس این طرح برنامه‌های ورزشی دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی مشخص شده است.

برقعی با بیان اینکه رشته‌های درون آموزشگاهی برای پایه‌های مختلف و در سال‌های مختلف تعریف شده، سرفصل‌ها نیز مشخص شده و این طرح به صورت هماهنگ در سراسر استان اجرا می‌شود، تاکید کرد: کشور در راستای اجرای این طرح از استان اصفهان الگو‌برداری کرد و رشته‌ها را برای هر سال تحصیلی تعریف کرده است.

وی افزود: با توجه به این موضوع در کشور برای پایه دوم ابتدایی رشته ژیمناستیک، طرح شنا برای پایه سوم ابتدایی، طرح تناورز برای پایه چهارم ابتدایی، طرح تنیس روی میز برای پایه پنجم ابتدایی و طرح دو‌و‌میدانی نیز برای پایه ششم ابتدایی تعریف شده است.

رئیس اداره تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه برای پایه هفتم یا کلاس اول دوره متوسطه اول نیز ورزش بسکتبال تعریف شده است، گفت: هر سال برای پایه‌های تحصیلی رشته‌های ورزشی تعریف می‌شود و امسال نیز قرار است که برای پایه هشتم یا پایه دوم دوره متوسطه اول رشته والیبال تعریف شود.
انتهای پیام/63004/گ30
برچسب ها:
آخرین اخبار