امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9418
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سعید جلیلی شب گذشته در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی در سخنانی با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سعید جلیلی شب گذشته در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی در سخنانی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و گفتمان آن بسیار بالا‌ست، تاکید کرد: ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار خوبی داریم و بیشتر از آنکه نگران تهدیدها باشم نگران این هستم که از فرصت‌ها به درستی استفاده نکنیم.

وی تأکید کرد: در هر کجا که فرصت‌هایی مهیا شده و پیشرفت‌ها حاصل شده است به برکت بهره‌مندی از اندیشه دینی بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: بهره‌گیری از اندیشه دینی در سیاست خارجی برای ما اقتدار به همراه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: ما در داخل کشور پیشرفت داشته‌ایم و رویکرد ما این است که بتوانیم اندیشه دینی را که باعث پیشرفت کشور است در تمام بخش‌ها جاری کنیم.

جلیلی با بیان اینکه در برخی بخش‌ها گفتمان انقلاب اسلامی به نوع دیگری القاء شده و نقاط قوت را به عنوان نقطه ضعف قلمداد کرده‌اند اظهار کرد: در سیاست خارجی اگر پیشرفتی حاصل شده نتیجه مقاومت بوده است نه سازش.

وی تصریح کرد: معتقد هستم رئیس جمهور به عنوان رئیس قوه مجریه وظیفه دارد ساختار دولت را به صورتی روان کند که از همه این ظرفیت‌ها در کشور به بهترین شکل استفاده شود.

* آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار جلیلی: ملت با خلق حماسه‌ای عظیم توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند / ‌ویژگی کاندیدای اصلح‌

آیت‌الله حسین نوری ‌همدانی نیز در دیدار با سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی در سخنانی خطاب به جلیلی گفت: شما توفیقات بسیار زیادی داشته و مواضع شما باعث عظمت نظام شده است.

وی با تأکید بر اینکه نظام اسلامی ما دارای ظرفیت‌های زیادی است خاطرنشان کرد: مهم‌ترین این ظرفیت‌ها اسلامی بودن و معنوی بودن است.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه دیگر ظرفیت مهم نظام اسلامی ولایت فقیه است که محتوای والایی دارد بیان کرد: بروز مشکلات در کشورهای دیگر مثل عراق و سوریه نشان می‌دهد که چقدر ولی فقیه در کشور ما موثر است.

وی بیان کرد: از دیگر ظرفیت‌های ایران اسلامی این است که غرب را شناخته‌ و در مقابل آن هیچگونه خودباختگی نداشته و سیاست استکبار ستیزی و صهیونیست ستیزی را با جدیت دنبال می‌کنیم.

نوری همدانی یادآور شد: مسئله‌ مهم در شرایط کنونی این است که دشمنان هیچگاه تا این اندازه با کشور ما دشمنی نداشتند و در حال حاضر تهاجم شدیدی را علیه اسلام شروع کرده‌اند.

وی ادامه داد: علت این مسئله هم این است که اسلام قبل از انقلاب فقط در کتاب‌ها مطرح شده بود ولی انقلاب ایران اسلام را به صحنه جامعه آورد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان توصیه به کاندیداهای ریاست جمهوری بیان کرد: کاندیداها باید درباره اوضاع سیاسی دنیا و شرایط کشور در بعد بین المللی دقت نظر لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: مسئله دوم تشریح مشکلات داخلی کشور است؛ ما در شرایط کنونی با مشکلات اقتصادی، گرانی، اشتغال، پایین بودن ارزش پول و... روبه‌رو هستیم که باید نسبت به حل این مشکلات چاره اندیشی شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به خصوصیات کاندیداهای ریاست جمهوری بیان کرد:‌ کسانی که به میدان می‌آیند باید ویژگی‌هایی نظیر تقوا، اعتقاد به ولایت فقیه، مدیریت و تدبیر، مردمی بودن و شجاع بودن در مقابل همه دشمنان را داشته باشند.

وی تأکید کرد: نکته مهم دیگر این است که رای‌ها در یک جا متمرکز باشد و وقتی رای متمرکز شد به رئیس جمهور قدرت می‌دهد.

این مرجع تقلید با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر خلق حماسه سیاسی تصریح کرد: حماسه باید پرشور باشد و ما وظیفه داریم به گونه‌ای عمل کنیم که این حماسه خلق شود و همه مردم باید به عنوان وظیفه در انتخابات شرکت کرده و با خلق حماسه‌ای عظیم توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

همچنین سعید جلیلی که برای دیدار با علما و مراجع تقلید راهی شهر مقدس قم شده است، شب گذشته با حضور در دفتر آیت‌الله علوی‌گرگانی با این مرجع تقلید دیدار کرد.

وی در این دیدار پیشرفت‌های ایران اسلامی در مسئله هسته‌ای را ناشی از تکیه بر استعداد و هوش جوانان ایرانی دانست.

آیت‌الله علوی گرگانی نیز در این دیدار حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری برای خلق حماسه سیاسی را مورد تأکید قرار داد.
 
همچنین جلیلی در ادامه برنامه سفر خود به قم با آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار به تشریح اوضاع کشور و روند پیگیری پرونده هسته‌ای ایران پرداخت.

شایان ذکر است سعید جلیلی پیش از این با آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز دیدار کرده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها