امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9420
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار بیانیه‌ای پیرامون اعلام نتایج ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار بیانیه‌ای پیرامون اعلام نتایج کاندیدای احراز صلاحیت شده تاکید کرد: شورای نگهبان نشان داد در احراز صلاحیت‌ها اسیر مصلحت اندیشی‌های نابجا و فشارهای داخلی و خارجی نیست و صلاح انقلاب اسلامی را فدای امری دیگر نخواهد کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِیدًا

اى کسانى که ایمان آورده‏اید، از خدا پروا کنید و سخنى درست و استوار گویید

مردمی که به قانون اساسی رأی دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛ نه هر کس از هر جا صبح بلند می‎شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم، من قانون اساسی را قبول ندارم، من مجلس را قبول ندارم، من رئیس جمهور را قبول ندارم، من دولت را قبول ندارم. نه! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأی شما باشد. باید بپذیرید، برای اینکه میزان اکثریت است؛ و تشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه ما باید بپذیریم. من هم ممکن است با بسیاری از چیزها، من که یک طلبه هستم، مخالف باشم. لکن وقتی قانون شد [تصویب] خوب، ما هم می‎پذیریم. بعد از اینکه یک چیزی قانونی شد دیگر نق زدن در آن، اگر بخواهد مردم را تحریک بکند، مفسد فی‎الارض است؛ و باید با او دادگاهها عمل مفسد فی‎الارض بکنند (صحیفه امام جلد 14 صفحه 377)

فقها و حقوق دانان محترم شورای نگهبان
سلام علیکم

همانگونه که به اطلاع مردم شریف ایران رسید، مطابق قانون شورای محترم نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را احراز و اعلام نمود. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران برخود لازم دید تا از اقدام شجاعانه شورای محترم نگهبان تشکر و تمجید کند. بی‌شک اقدام اخیر آن شورا در عدم احراز صلاحیت برخی از کاندیداها به علت عدم توانایی جسمی لازم و برخی دیگر به علت همراهی با جریان فتنه 88، برگ زرین دیگری به افتخارات آن شورا افزوده است. اقدام شجاعانه شورای نگهبان موجبات سرور و امیدواری امت انقلابی ایران اسلامی به آینده انقلاب و نظام را فراهم آورده است و به یقین این فعل و قول که در زمان مناسب خود انجام گرفته است چشم فتنه و فتنه‌گران را کور خواهد کرد. بار دیگر شورای محترم نگهبان نشان داد در احراز صلاحیت نامزدها اسیر مصلحت اندیشی‌های نابجا و فشارهای داخلی و خارجی و عظمت و صلاح انقلاب اسلامی و مسلمین را فدای امری دیگر نخواهد کرد و هیچ چیز بالاتر از مصلحت اسلام و انقلاب نیست. اکنون که آن شورا به وظیفه قانونی خود در احراز صلاحیت‌ها جامه عمل پوشانده است یک بار دیگر نشان داد که نظام اسلامی اهل کوتاه آمدن از آرمانهای انقلاب 1357 که تحت رهبری روح جهان بی‌روح، حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و از پشتوانه رای 98 درصدی ملت ایران برخوردار است، نیست و مصالح ملت شریف ایران و انقلاب اسلامی را بالاتر از هر مصلحت دیگری می‌داند. بار دیگر در انتها لازم می‌بینم که از حضرت آیت‌الله جنتی دبیر محترم شواری نگهبان که سالها عمر خود را صرف مجاهدت فی سبیل الله و مقابله با اهل فتنه کرده است و از تک تک فقها و حقوقدانان شورای نگهبان تشکر نموده و امیدواریم که اجر مجاهدت آن بزرگواران به توشه اخروی آنان افزوده شود. در پایان نیز به نامزدهای محترم رد صلاحیت شده یادآور می‌شویم که عدم احراز صلاحیت آنان به معنی طرد از نظام نیست بلکه به معنی عدم صلاحیت آنان برای مقام خطیر ریاست جمهوری است، لذا به نامزدها توصیه می‌کنیم که از قانون و حکم شورای نگهبان تمکین کنند تا در این صورت موجبات سوء استفاده دشمنان اسلام و انقلاب را فراهم ننمایند.

از درگاه خداوند متعال سلامتی و توفیق روز افزون مقام معظم رهبری و اعضاء محترم شورای نگهبان قانون اساسی  را مسئلت می‌نماییم.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها