امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9421
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1392 کل کشور، جزهای 12،13و14 از بند 13 لایحه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.
به موجب مصوبه مجلس، شرکت‌های مشمول اصل 44 قانون اساسی که واگذار شده و یا در حال واگذاری هستند و یا در فهرست واگذاری قرار گرفته یا می‌گیرند، موظفند برای ایثارگران شاغل قبل و بعد از واگذاری، از قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران تبعیت کنند.
طبق مصوبه مجلس، همه شرکت‌های دولتی موضوع ماده 2 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و همچنین شرکت‌های دولتی موضوع بند 3 ماده 18 قانون اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، مشمول مقررات مواد 31، 39 و 76 قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1363 هستند، عدم رعایت مفاد ماده 76 قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1366 در مورد حساب‌هایی که خلاف مقررات مذکور گشایش یافته است، تصرف غیرمجاز در اموال دولتی محسوب شده و تمامی بانک‌های عامل مکلفند قبل از افتتاح حساب برای این قبیل شرکت‌ها، مجوز خزانه‌داری کل کشور را دریافت کنند و نسبت به بستن حساب‌هایی که برخلاف این جزء افتتاح شده‌اند، اقدام نمایند.
نظارت بر این جزء مشترکا برعهده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و خزانه‌داری کل کشور است.
طبق مصوبه نمایندگان ملت، در شرکت‌های دولتی که طبق احکام قانونی مربوط مشمول مقررات عمومی نیستند «مدیر امور مالی شرکت»، حکم «ذیحساب شرکت» موضوع ماده 31 و قسمت اخیر ماده 76 قانون یاد شده را دارد که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب می‌شود. عدم رعایت این حکم تصرف غیرمجاز در اموال دولتی محسوب می‌‌گردد.
پس از پایان رسیدگی به این جزء حمید‌رضا فولادگر نماینده اصفهان پیشنهاد الحاق یک بند به ذیل جزء 13 بند 13 را مطرح کرد که با 143 رای موافق، 12 رای مخالف و 18 رای ممتنع از 209 نماینده حاضر در جلسه، به تصویب رسید و مقرر شد بند 59 بودجه 91 عینا در بودجه 92 تنفیذ شود.
به گزارش فارس، در بند 59 بودجه 91 آمده است: دولت مکلف است صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت فولاد را با همه وظایف، اموال، دارایی‌ها، سهام، امتیازات، موجودی، اسناد، اوراق، تعهدات (شامل همه تعهدات اعم از مطالبات قانونی بازنشستگان) و سایر حقوق و مستخدمین خود به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل کند.
به میزان بدهی‌ها و کسری صندوق مذکور اموال و حقوق مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌ها و موسسات وابسته و تابعه (به صورت کلی با سهام) آنها با تائید وزیر مربوطه و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صندوق فولاد منتقل می‌شود.
وکلای ملت همچنین با پیشنهاد بند الحاقی به ذیل بند 13 که توسط کمیسیون اجتماعی مطرح شد نیز موافقت کردند و بر این اساس مقرر شد که به دولت اجازه داده شود بنا به درخواست وزارتخانه‌ها و سازمان های تابعه، نیروهای مسلح و قوه قضائیه بابت بدهی دستگاه‌های مذکور به مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) که ارزش آنها توسط بالاترین مقام اجرایی دستگاه مربوطه مورد تائید است را از محل واگذاری سهام شرکت‌های قابل واگذاری تسویه کند.
مجلسی‌ها همچنین در پیشنهاد بند الحاقی دیگری به بند 13 نیز با تنفیذ بند 96 قانون بودجه سال 1391، موافقت و مصوب کردند در سال 1392، پرداخت حقوق و مزایای کارکنان قراردادی دانشگاه‌های سراسر کشور طبق روش بند (و) تبصره 19 قانون بودجه سال 1386 کل کشور قابل انجام اشت.
مجلس همچنین دولت را مکلف کرد حداقل 50 درصد از سهام شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) خلیج فارس (پتروشیمی‌ها) تا سقف 30 هزار میلیارد تومان را به صورت نقدی به فروش رسانده و منابع اخذ شده را به خزانه واریز کند تا برای موضوع حکم (13ـ 3) با اولویت اول برای پرداخت مطالبات ایثارگران هزینه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها