امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94212
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای با اشاره به یادداشت اول ژوئیه «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با عنوان «زمان برای ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای با اشاره به یادداشت اول ژوئیه «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با عنوان «زمان برای ایران برای آنکه آینده خود را انتخاب کند رو به اتمام است»، نوشت که کری مدعی است: تمامی این مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) مربوط به انتخاب رهبران ایران می‌شود.. هم‌اکنون ایران باید انتخاب کند.»

نیویورک‌تایمز با اشاره به این اظهارات کری ادامه داد، اما آمریکا نیز به اندازه ایران باید با واقعیت‌های موجود روبرو شود و الگوی خود را تغییر دهد و انتخاب کند که با ایران همچون یک همپیمان بالقوه آینده خود رفتار کند یا اینکه بیش از این از این کشور دوری کند.

بر اساس این گزارش، رخدادهای اخیر ایران و دیگر مکان‌های خاورمیانه نشان داد که منافع ملی آمریکا تنها در سایه دیپلماسی رو در رو و دو جانبه با ایران تأمین می‌شود. هدف مشترک ایران و آمریکا باید به یک توافق بزرگ برسد، یک توافق ملموس و قابل اثبات که طی آن آمریکا و همپیمانان غربی آن  در قبال اطمینان حاصل کردن از ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران، به تهران تضمین امنیتی دهند.

نیویورک‌تایمز ادامه داد، این توافق به ایران ضمانت امنیتی می‌دهد و همچنین از ثبات بخشیدن به مرز خاورمیانه از افغانستان تا عراق گرفته تا سوریه تا لبنان حمایت بی‌قید وشرطی می‌کند.

این روزنامه آمریکایی در پایان اینگونه نوشت که خوشایند است که کری در اظهارات خود از عبارت کلیشه‌ای «تمامی گزینه‌ها روی میز قرار دارد» اجتناب کرد و توصیه «توماس جفرسون» اولین وزیر خارجه آمریکا را دنبال می‌کند که گفته بود: امیدوارم عقل وخرد با قدرت ما رشد کند و به ما بیاموزد که هرچه از قدرت خود کمتر استفاده کنیم، خرد ما بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار