امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94216
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 128
به گزارش  پیروان موعود به نقل از پایگاه خبری «عراق القانون»، دفتر آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان ...

به گزارش  پیروان موعود به نقل از پایگاه خبری «عراق القانون»، دفتر آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق، ادعاها و شایعات منتشر شده از سوی شبکه «العربیه» درباره

درخواست مرجعیت مبنی بر عدم نخست‌وزیری مجدد «نوری المالکی» را تکذیب و اعلام کرد مرجعیت همچنان با تمام طرف‌های سیاسی عراق یک فاصله را رعایت می‌کند. 

یک مقام مسئول در دفتر آیت‌الله سیستانی در گفت‌وگوی ویژه با پایگاه «الانصار» گفت: شبکه العربیه با تکیه بر خبرهای کذب و تحریف‌شده سیاست‌های خصمانه خود علیه دولت و مردم عراق را دنبال می‌کند. مرجعیت عالی شیعیان عراق تا به این لحظه هیچ بیانیه‌ای درباره نحوه تشکیل دولت جدید عراق صادر نکرده است و خواستار تغییر یا عدم تغییر نخست‌وزیر کنونی نشده است.

شبکه العربیه که از سوی سعودی‌ها تغذیه می‌شود ادعا کرده بود که آیت‌الله سیستانی خواستار تغییر مالکی و انتخاب نخست‌وزیری که از مقبولیت مردمی گسترده برخوردار باشد، شده است.

این در حالی است که «عمار حسین» عضو همپیمانی ملی عراق یکشنبه اعلام کرد که «ایاد علاوی»، «اسامة النجیفی» و «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق در تماسهایی تلفنی با آیت‌الله سیستانی از ایشان خواسته‌اند تا از مالکی بخواهند باردیگر برای تصدی پست نخست‌وزیری نامزد نشود.

انتهای پیام/غ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها