امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94226
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 53
ایرج ندیمی نایب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جزئیات حضور ...

ایرج ندیمی نایب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جزئیات حضور مدیران ارشد بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: عمده مباحث مربوط به دلایل کاهش شدید شاخص بورس بود و این که علت وابستگی این کاهش به تصمیم دولت و مجلس درباره نرخ خوراک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد:‌ این که شاخص بورس کاهش یافته است، در جلسه مطرح شد که آیا این روند با سابقه بوده و یا اینکه تنها در سال گذشته و جاری اتفاق افتاده است.

ندیمی گفت: یکی دیگر از مباحث این بود که آیا افزایش نرخ خوراک توسط دولت بوده یا مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در نهایت اعلام شد که نمایندگان دولت افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را پیشنهاد و توسط مجلس نیز حمایت شد.

این نماینده مجلس با اشاره به دیگر مباحث مطرح شده در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که با حضور علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس تهران و یک فعال شرکت حقوقی بورسی برگزار شد، افزود: در این جلسه نحوه توقف و بازگشایی مباحث مربوط به عرضه سهام، توزیع مالکیت سرمایه‌گذاری و نقش بورس در تولید صحبت‌هایی مطرح شد که رئیس سازمان بورس به دفاع از فعالیت‌های انجام شده در سازمان بورس پرداخت.

وی افزود: صالح‌آبادی نیز در این جلسه با اشاره به لزوم حضور دولتی‌ها برای پاسخگویی به مباحث بودجه معتقد بود سازمان بورس در رابطه با وضعیت فعلی بازار تلاش و تکاپوی زیادی می‌کند و مسئولیت دفاع از بودجه نیز مربوط به دولت است.

ندیمی در پایان تاکید کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به وضعیت اخیر شاخص اظهار نظر و قضاوتی نداشت و تنها تلاش شد که مسائل مربوطه به طوری حل و فصل شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها