امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9423
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان درباره لزوم تمکین تمامی کاندیداها، احزاب، ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان درباره لزوم تمکین تمامی کاندیداها، احزاب، تشکل‌ها و نیروهای اجتماعی به نظر شورای نگهبان در مورد تائید صلاحیت‌ها بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«من به این آقایان هشدار می‌دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می‌شود و در آخر، رژیمی را ساقط می‌نماید. لازم است همه به طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین توجه کنیم و به قوانین، هرچند مخالف نظر و سلیقه‌ شخصی‌مان باشد، احترام بگذاریم و به این جمهوری نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌هاست وفادار باشیم . . .  و به شورای نگهبان تذکر می‌دهم که در کار خود استوار باشید و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید و به خدای متعال اتکال کنید» (صحیفه امام ج17ص431).

شورای محترم نگهبان در نظام مقدس جمهوری اسلامی، یکی از مهمترین و مترقی‌ترین ارکان نظارتی کشور است که علی‌رغم جوسازی‌های ناصحیحی که برخی اوقات علیه آن صورت می‌گیرد، نهادی غیر قابل انکار و بدون تردید، نقش آن در حفظ آرمان‌ها و دستاوردهای نظام، بسیار وسیع و قوی است چرا که همواره شاهد اقتدار این مجموعه، هم در موضوع تایید صلاحیت‌ها و هم در جنبه‌های دیگر فعالیت قانونی خودش بوده‌ایم.

در شرایط کنونی که با سرعت، به یکی دیگر از انتخابات ریاست جمهوری کشور نزدیک می‌شویم و همه نگاههای دوست و دشمن به سمت این شورا و منتظر اعلام اسامی افراد تایید صلاحیت شده انتخابات هستند، انتظار جامعه و همه دلسوختگان به این نظام مقدس، از تمامی کاندیداها و نیروهای اجتماعی اعم از احزاب، تشکلها و... آن است که به سابقه سی و چند ساله و تجارب اندوخته شده و متعدد این شورا و از همه مهمتر قاطعیت آن در تصمیم گیری و اعلام نظر بیندازند و به این نکته توجه کنند که شورای نگهبان قطعا با دیدی صحیح و واقع بینانه نظر خود را اعلام خواهد کرد و هر تصمیمی که بگیرد، متقن و حساب شده و کاملا قانونی خواهد بود.

لذا نظر به این اصل و توجه به جایگاه ویژه این شورا می‌طلبد که همه در برابر تصمیم آن خاضع و صبور بوده و اگر اعتراضی وجود دارد، از مجرای قانونی و به صورت غیر علنی اقدام شود تا به آرامش مورد نیاز کشور در شرایط قبل و حین و بعد از انتخابات لطمه‌ای نخورد.

به امید ظهور مصلح آخرالزمان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها