امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94235
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 123
  علیرضا عسگری مارانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در جلسات ...

  علیرضا عسگری مارانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در جلسات کمیسیون‌های اقتصادی و اصل 44 نسبت به کاهش شاخص و ثروت سهام‌داران نگران بودند، اظهار داشت: نمایندگان مجلس معتقد بودند که این کاهش به تصمیم‌گیری‌های آینده مجلس مرتبط خواهد بود.

وی افزود: علیرغم اینکه برخی معتقد بودند کاهش شدید شاخص‌های بورس ارتباطی به تعیین تبصره مربوط به افزایش نرخ خوراک شرکتهای پتروشیمی ندارند، برخی دیگر از نمایندگان نسبت به تاثیر منفی افزایش نرخ خوراک هشدارهایی داده بودند.

عسگری مارانی تاکید کرد: در این جلسه محمدرضا پور ابراهیمی معتقد بود که نسبت به کاهش ارزش دارایی سهامداران پیش از تصویب نرخ خوراک 13 سنتی هشدار داده بود و چنین روندی را پیش‌بینی کرده است.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری ملی با اشاره به اینکه وجوه مربوط به مردم در صندوق‌های بازنشستگی شدیداً با کاهش ارزش سهام تحت تاثیر قرار گرفته است، گفت: کاهش ارزش سهام صندوق‌های بازنشستگی بسیار بیشتر از سودی بود که با افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و اعمال بهره مالکانه نصیب دولت شد.

وی افزود: در این جلسات مباحث مربوط به اعداد و ارقام بیشتر مورد بحث قرار گرفت و جمع‌بندی‌ها بر این شد که از بورس حمایت شود و بسیاری از نمایندگان مجلس نیز علاقمندی خود را به این بازار اعلام کردند.

این فعال حقوقی بازار سرمایه تاکید کرد: صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز با ارائه گزارشی در آینده به نمایندگان مجلس تدابیر کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی اتخاذ خواهد شد.

عسگری مارانی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله ششم، اصلاح قانون مالیات‌ها و قانون تجارت گفت: با توجه به تدوین برنامه پنج‌ساله ششم از ماه‌های آینده، قرار شد که نظرات اهالی بازار سرمایه و دغدغه آنان اعمال شود.

وی در مورد مالیات‌ها نیز افزود: قرار شد به صورت کوتاه مدت در پرداخت بدهی مالیاتی صاحبان صنایع اقدام شود که در این خصوص شرکت‌های بورسی وضعیت بهتری داشته باشند.

مارانی با اشاره به اینکه صالح‌آبادی گزارشی از میزان تأمین مالی از طرف بازار سرمایه به نمایندگان مجلس ارائه کرد و نمایندگان از آن استقبال کردند، گفت: صالح‌آبادی بزرگی و استحقاق بازار سرمایه را به خوبی برای نمایندگان تشریح و دلایل ریزش‌های اخیر بازار را ریسک‌های سیستماتیک عنوان کرد.

وی با اشاره به صحبت‌های صالح‌آبادی در این جلسه تاکید کرد: رئیس سازمان بورس معتقد است که مردم بازار سرمایه را دوست دارند و باید در این وجه تلاش کنیم که سهامداران در بازار ماندگاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها