امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94237
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 78
محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره دریاچه چیتگر گفت: دریاچه چیتگر در مجموع پروژه خوبی است و از کار شهرداری در این زمینه تقدیر می ...

محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره دریاچه چیتگر گفت: دریاچه چیتگر در مجموع پروژه خوبی است و از کار شهرداری در این زمینه تقدیر می کنم، زیرا به شرط وجود آب کار قشنگی انجام داده است.

وی ادامه داد: اما این پروژه یکی دو مشکل اساسی دارد. اول اینکه آب باید به منظور راکد نشدن به ترتیبی راه ورود و خروج داشته باشد و در جریان باشد. این جریان می تواند به صورت طبیعی یا مصنوعی باشد. جریان طبیعی به این صورت است که آب بالادست را وارد دریاچه کنیم و بعد از یک خروجی به پایین دست بفرستیم تا استفاده زراعی یا موارد دیگر داشته باشد.

حقانی افزود: جریان مصنوعی باید به نحوی باشد که آب بچرخد و دوباره به سیستم برگردد. برای این منظور می توان در کناره های دریاچه فواره هایی ایجاد کرد تا مزاحم قایقرانی هم نشود و به نحوی آب در تلاطم قرار بگیرد تا فاسد و گندیده نشود و پشه و سایر حشرات مزاحم جمع نشوند.

این عضو شورای شهر درباره احتمال نیاز دریاچه چیتگر به تصفیه خانه گفت: در صورت وجود جریان آب، همه کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست تایید می کنند که دریاچه نیاز به تصفیه ندارد. اما با ایجاد جریان آب، مشکلات دیگر برطرف می شود.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در ادامه گفت: مشکل اساسی دیگر دریاچه، ساخت و سازهای اطراف است، به خصوص ساخت و سازهایی که هنوز در جریان است و در ادامه هم قصد دارند آن را ادامه بدهند. این ساخت و سازها مطابق طرح تفصیلی نیست. این منطقه نیاز به تهیه طرح موضعی و موضوعی داشته و باید ساخت و سازها و بارگذاری ها بر اساس آن طرح صورت می گرفت که این طرح ها تهیه نشده است.

وی تصریح کرد: این دریاچه در حال حاضر مانند استخر بزرگی است که جلوی چند خانه ساخته شده و تداعی یک تفریحگاه عمومی برای استفاده همه شهروندان را نمی کند، زیرا در چند قدمی لب آب ساخت و ساز صورت گرفته است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها