امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9424
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات برنامه و بودجه این مرکز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات برنامه و بودجه این مرکز اعلام کرد: لایحه بودجه سالانه کشور در قالب یک کتاب اصلی شامل ماده واحده و جداول کلان منابع و مصارف بودجه عمومی دولت و پیوست‌های آن شامل «اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بر حسب برنامه» ارائه می‌شود.

با توجه به حجم زیاد ارقام و اطلاعات ارائه شده، استفاده از آن نیازمند تصویرسازی و مقایسه‌پذیری ارقام آن با قانون بودجه سال گذشته در جداول خلاصه‌تری است.

هدف این گزارش ارائه تصویر خلاصه ای از ارقام کلان بودجه کل کشور در قالب جدول مقایسه‌ای ارقام لایحه بودجه سال 1392 با قانون بودجه سال 1391 است.

این گزارش می‌افزاید: بودجه کل کشور از دو بخش «بودجه عمومی دولت» و «بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت» تشکیل می‌شود.

بودجه کل کشور در لایحه بودجه سال 1392 بالغ بر 3/7305 هزار میلیارد ریال می‌شود که نسبت به سال 1391 از رشدی معادل 9/28 درصد برخوردار است که در این میان بودجه عمومی دولت از حیث منابع و مصارف بالغ بر 7/920, 1 هزار میلیارد ریال و بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت بالغ بر 6/852, 5 هزار میلیارد خواهد شد که به ترتیب نسبت به سال 1391 از رشدی معادل 8/16 و 39 درصد برخوردارند.

ملاحظه می‌شود که نسبت رشد بودجه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از بودجه عمومی دولت بیشتر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها