امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94240
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع،یک منبع امنیتی بلندپایه در مایدوگوری بزرگ ترین شهر ایالت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع،یک منبع امنیتی بلندپایه در مایدوگوری بزرگ ترین شهر ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه به خبرگزاری فرانسه گفت که شصت و سه تن از دختران دانش آموزی که توسط شورشیان بوکوحرام ربوده شدند، جمعه شب موفق شدند از چنگ آنها فرار کنند.

نماینده گروه های داوطلب محلی در ایالت بورنو که با نیروهای امنیتی همکاری می کنند هم گفت که 63 تن از دانش آموزان موفق به فرار شدند و به خانه هایشان بازگشتند.

وی افزود: دختران دانش آموز زمانی که شورشیان برای انجام عملیاتی از مکان اختفای آنها رفته بودند موفق به انجام این عملیات شجاعانه شدند.

 276 دختر دانش آموز نیجریه ای در چهاردهم آوریل (25 فروردین) از مدرسه خود در شهر چیبوک در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه ربوده شدند اما 53 دختر بلافاصله توانستند فرار کنند اما 223 نفر دیگر همچنان اسیر آدم ربایان بودند.

چندین منطقه نیجریه در ماه‌های اخیر عرصه خشونت‌های مرگباری قرار گرفته‌ است.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی نیجریه دیروز در پوشش لباس غیرنظامی به منزل عثمان ساریکی در منطقه کینکینوا در ایالت کادونا در شمال نیجریه حمله کردند و قصد دستگیری وی را داشتند که به درگیری و تبادل آتش منجر شد.

بر اثر این درگیری ها سرکرده بوکوحرام و برادرش کشته شد.

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد دست کم یک هزار و پانصد نفر از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در نیجریه کشته شده‌اند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها