امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94242
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 80
سعید غفرانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این که علیرغم ارجاع کار به مهندسان ناظر از سوی ...

سعید غفرانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این که علیرغم ارجاع کار به مهندسان ناظر از سوی سازمان  نظام مهندسی باز هم شاهد امضاء‌فروشی مهندسان ناظر هستیم گفت: درخصوص تخلفات مهندسان ناظر باید بگویم که بعد از اینکه مصوب شد ارجاع کار به مهندسان ناظر از سوی سازمان نظام مهندسی صورت گیرد تا حد زیادی تخلفات مهندسان ناظر در بحث نظارت ساختمانی کاهش یافته و در حال حاضر به صفر رسیده است.

وی ادامه داد: این مصوبه به نفع سازندگان و مهندسان ناظر است چرا که مهندسان به طور کامل حق و حقوق خود را دریافت می‌کنند و سازندگان نیز با خیال راحت اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

غفرانی با اشاره به اینکه بازنگری در قانون نظام مهندسی ساختمان در بحث حاکمیتی یک ضرورت است،گفت: اگر این قانون در بحث حاکمیتی بازنگری شود دیگر کسی در موضوع فنی نمی‌تواند دخل و تصرف کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که قبلا به در اختیار بودن 70 درصد ساخت و ساز در تهران توسط 23 شرکت اشاره کرده بود در این خصوص افزود: اینکه می‌گویم قانون نظام مهندسی ساختمان نیازمند بازنگری است دلیل دارم بنابراین اگر می‌خواهیم اینگونه اتفاقات دیگر رخ ندهد بهتر است برخی از موارد این قانون بازنگری و به روز شود.

وی با اشاره به اینکه با ارجاع کار به مهندسان ناظر دیگر شاهد این نیستیم که 70 درصد ساخت و ساز در قبضه 23 شرکت باشد تاکید کرد: در حال حاضر ساخت و ساز به طور مناسب بین شرکتها تقسیم می شود.

غفرانی در خصوص گودبرداریهای غیراصولی نیز گفت:  طی چند ماه گذشته بر گودبرداری‌هایی که در تهران صورت می‌گیرد نظارت و کنترل خوبی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در چند ماه گذشته 14 هزار کنترل برای گودبرداری صورت گرفته است که از این تعداد 1400 مورد تخلف دیده شد و دستور توقف و دقت در سازه نگهبان برای جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی به آنها برای رفع مشکل داده شده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها