امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94246
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان نور، محمد محمدی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان نور، محمد محمدی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به صورت‌جلسه و مصوبات جلسه قبلی شورا بیان داشت: بحث ساماندهی مراسم ختم، اطعام‌دهی و هزینه‎های مربوط در جلسه قبلی مطرح که با اعلام نظر شورا و ابلاغ به مساجد این موضوع ساماندهی شده و رعایت می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور همچنین از دیگر مصوبات را مکان‌یابی محل تابلوهای تبلیغاتی برای استفاده فرهنگی در طول سال از سوی اوقاف و تبلیغات اسلامی و واگذاری آن از سوی شهرداری‌ها اعلام کرد که ادارات مربوطه از انجام اقدامات اولیه خبر دادند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور در بحث مهم‌ترین چالش‌های فرهنگی ابراز داشت: اعتیاد، درگیری و نزاع و قلیان‌سراها همه از معضلات فرهنگی است اما باید تدبیر شود تا قلیان‌سراها که عامل ورود به اعتیاد هستند قارچ‌گونه تکثیر و فعالیت نکنند.

فرمانده سپاه ناحیه نور نیز در این جلسه با بیان همسو کردن امور فرهنگی شهرستان با توجه به اعتبارات فرهنگی دستگاه‌ها بیان داشت: با این کار موج روشنگری ایجاد می‌شود و قطعا نتیجه کار ملموس‌تر و تاثیرگذارتر می‌شود.

حسن محمودی به آثار مخرب ماهواره اشاره کرد و ابراز داشت: اثرات مخرب ماهواره گاهی غیرقابل تصور است و به شدت به بنیان خانواده آسیب می‌رساند و این آسیب جبران‌پذیر نیست.

این عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان تصریح کرد: جوانی که ساعت‌ها پای ماهواره می‌نشیند دیگر ازدواج، قضا شدن نماز صبح و امثال این موارد برایش معنا و مفهومی ندارد که این معضل و تهاجم فرهنگی است.

فرمانده سپاه ناحیه نور افزود: ترویج روابط آزاد بین زن و مرد مانع ازدواج شرعی جوانان ما می‌شود و این موضوع از دلایل بالا رفتن سن ازدواج، عدم تمایل به تشکیل خانواده می‌شود و در نتیجه تبدیل به معضلات و چالش‌های فرهنگی می‌شود.

انتهای پیام/86023/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها