امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94248
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 129
  به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی و رئیس پلیس آگاهی ناجا ...

  به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی و رئیس پلیس آگاهی ناجا در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح دریا طرح جامعی است که ناجا بخشی از آن را بر عهده گرفته و وزارت کشور و استانداری‌های شهرهای شمالی وظیفه اصلی را بر عهده دارند و دستگاه‌های متعددی از جمله امدادی، خدماتی، اورژانس و غیره در این زمینه مسئولیت دارند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در بعد امنیتی و مبارزه با ناهنجاری‌های اخلاقی حضور دارد؛ البته شناورهای دریابانی و امدادی نیز در این زمینه کمک می‌کنند با آن که وظیفه‌ ناجا نیست.

این مقام انتظامی ادامه داد: امسال جلسات منسجم‌تر برگزار شد و رکود سال قبل جبران شد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: وظیفه ناجا در طرح دریا تسهیل ترافیک، ایجاد امنیت و مبارزه با ناهنجاری‌های اخلاقی است.

سردار احمدی‌مقدم درپاسخ به سوالی مبنی بر میزان رضایت مردم از پلیس آگاهی گفت: اگر بخواهیم رضایت همه مردم را داشته باشیم باید کشف 100درصدی داشته باشیم که در هیچ‌جای دنیا امکان ندارد؛ میزان موفقیت آگاهی در دنیا به میزان کشف جرائم است؛ ما ادعا نداریم که 100درصد جرائم را کشف می‌کنیم اما می‌گوییم در جرائم جنایی و سنگین به طور میانگین 95 درصد قدرت کشف در بازه زمانی کوتاه داریم و ادعا نداریم.

این مقام انتظامی افزود: سرعت و عملکرد ما بهتر بوده است و با پیشگیری در جرائم خشن و جنایی کاهش را داشته‌ایم.

وی گفت: محیط پیرامونی ما آسیب‌زا و ملتهب است که موجب ناامنی می‌شود اما روند عمومی امنیت در سرقت و قدرت کشف بهتر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد سرقت اظهار داشت: بعد از اینکه ما مطالبات مردم را ارزیابی کردیم مشاهده کردیم که معمولاً مواد مخدر اولویت اول است اما امسال سرقت اولویت اول در مطالبات مردم است.

وی گفت: 14 استان کشور عمده سرقت را داشتند که قرارگاه‌های سرقت در آن دایر شده و 50 تا 70 درصد سرقت مربوط به مرکز استان‌ها شده که به 20 تا 30 شهر مربوط می‌شود. ما با کمبود امکانات نرم‌افزاری، پلیسی و دستگاه قضا بنا داریم تا این روند را متوقف کنیم.

سردار احمدی مقدم افزود: روند رشد سرقت کاهش داشته و در خرداد نسبت به اردیبهشت 5 درصد کاهش سرقت داشته‌ایم که امیدواریم در تیر عملکرد بهتری را شاهد باشیم.

وی در مورد سامانه 197 اظهار داشت: این قرارگاه توانسته به اهداف مأموریتی خود برسد چرا که خدمات بیشتر موجب مراجعه بیشتر مردم می‌شود و اگر مردم نا امید باشند تماس نمی‌گیرند. کمبود تماس نشان دهنده رضایت مردم نیست اما خوشبختانه بازرسان و سامانه 197 مورد رضایت مردم بوده به گونه‌ای که هجوم تماس گیرندگان در تهران را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در تهران امید مردم به کشف جرائم کم بود و خیلی از مالباخته‌ها مراجعه نمی‌کردند و وقت را مهمتر از مال می‌دانستند اما این مرکز باعث شد که مردم مراجعه کنند و ما با گذشت 2 تا 3 ماه بعد از فعالیت این مرکز ارزیابی را انجام داده و جمع‌بندی می‌کنیم.

ادامه دارد...

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار