امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94258
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز شورای گفت‌وگوی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، در مورد اجرای طرح‌های باقیمانده مسکن مهر اظهار داشت: سال گذشته نحوه پرداخت منابع مالی لازم در یک برنامه زمان‌بندی شده که توسط وزارت راه و شهرسازی ارائه شد، به تصویب رسید و بانک مرکزی تاکنون به آن مصوبه عمل کرده است.

وی افزود: در جلسه اخیر هیات دولت گزارش خوبی را آقای آخوندی ارائه کرد که براساس آن 200 هزار واحد مسکونی آماده واگذاری هستند؛ یکسری محدودیت‌هایی در حوزه زیرساخت‌های طرح مسکن مهر وجود دارد که در صورت برطرف شدن آن واحدهای مسکونی باقی‌مانده واگذار خواهند شد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: مطابق با برنامه زمان‌بندی‌شده طرح در حال انجام است و هدف ما این است که طرح مسکن مهر که با نیت خوبی اجرا شد و هدف آن تامین مسکن ارزان‌قیمت برای اقشار کم‌درآمد بود، وسیله‌ای برای مجازات مردم محروم نشود.

طیب‌نیا ادامه داد: اگر قرار باشد با رشد پایه پولی و منابع پر قدرت بانک مرکزی مسکن مهر را تامین مالی کنیم، اثرات تورمی آن گریبان‌گیر خود مردم خواهد شد، بنابراین برنامه دولت به گونه‌ای طراحی شده که کمترین آثار تورمی را از اجرای مسکن مهر داشته باشیم.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار