امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94272
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 33
سید محمد مجتبی حسینی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

سید محمد مجتبی حسینی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون اعضای این شورا اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس این شورا محسوب شده و دبیر هم از سوی وزیر معرفی و منصوب می‌شود.

به گفته حسینی، شورای ارزشیابی هنرمندان ترکیبی از نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی ( توسعه و برنامه ریزی ریاست جمهوری) و دو نفر از اساتید برجسته هنری به انتخاب رییس شورای ارزشیابی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تایید شورای هنری شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

حسینی عنوان کرد: نماینده فرهنگستان هنر و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها مانند صداو سیما، فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و همچنین سازمان میراث فرهنگی هم در این شورا عضویت دارند.

وی گفت: بر اساس آثار و آفرینشگری هنری و دیدگاه کمیته‌های تخصصی که در ذیل معاونت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آثار را ارزیابی و تایید می‌کند، ارزش آثار هنری هنرمندان به لحاظ تطابق تحصیلی معادل درجه یک تا پنج هنری تعیین می‌شوند.

وی درباره کمیته‌های تخصصی هنری در شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: کمیته‌های تخصصی هنری در معاونت هنری شامل هنر‌های تجسمی، عکاسی، گرافیک، طراحی صحنه و دکور و این کمیته‌ها در معاونت فرهنگی شامل کمیته‌های شعر و ادبیات داستانی بزرگسال و کودک، ترجمه و فیلمنامه است.

وی در پاسخ به اینکه در حوزه ادبیات چه افرادی به عنوان کارشناس در شورای ارزشیابی حضور دارند، بیان کرد: ساعد باقری و سید مهدی شجاعی دو تن از کارشناسان این شورا معرفی شده‌اند. که البته کمیته‌های تخصصی ذیل معاونین فعالیت می‌کند.

این مقام مسئول در پایان از برگزاری جلسات شورا به صورت هفتگی خبرداد و تصریح کرد: جلسات شورای ارزشیابی هر هفته برگزار می‌شود، اما موضوعات آن متفاوت است و بنا به تراکم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها