امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94298
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس نشست خبری مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری صبح امروز در سالن اجتماعات این موسسه با حضور حسین مسافر آستانه مدیرعامل این ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس نشست خبری مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری صبح امروز در سالن اجتماعات این موسسه با حضور حسین مسافر آستانه مدیرعامل این موسسه و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

در بخش پرسش و پاسخ این نشست آستانه درباره همکاری با بخش خصوصی برای ارتقاء کیفی آثار ویدیویی گفت: موضوع کیفیت از حوزه موسسات خارج است خارج است و جای دیگری مجوز آثار ویدیویی را صادر می‌کند و یک فیلم باید شرایط ابتدایی برای دریافت پروانه را داشته باشد تا به آن پروانه نمایش ویدیویی ارائه شود و ما کیفیت را به لحاظ فنی باید تضمین کنیم.

وی ادامه داد: ما با مدیرعامل اتحادیه ویدیو رسانه جلساتی داشتیم و تعامل داریم و آنها را رقیب خود نمی‌دانیم، هدف اصلی این عرصه تامین اقتصاد است و تردیدی نیست که در فرآیند‌های اقتصادی رقابتی نداریم و اگر رقابتی بین ما و بخش خصوصی وجود دارد باید در وجه فرهنگی آثار باشد که متفاوت عمل شود.

آستانه خاطرنشان کرد: 30 موسسه داریم که حدود 7 یا 8 عدد از آنها فعالند که باز هم نمی‌توانیم نیاز جامعه را به فیلم دیدن مرتفع کنیم و امروز 20 درصد از این نیاز جامعه تامین می‌شود و باقی آن از طریق شبکه قاچاق محصولات فرهنگی تامین می‌شود و موسسات باید هر کدام خلاءهای موجود را پر کنند.

وی در ادامه به حمایت از تولید آثار ویدیویی و سینمای خانگی اشاره کرد و گفت: از تمام موسسات می‌خواهند بیایند و در تولید نیز مشارکت کنند و فقط به خرید رایت آثار اکتفا نکنند.

آستانه درباره آثار فاخر فرهنگی نیز گفت: برخی آثار ممکن است در پخش خانگی با استقبال مواجه نشود و بخش خصوصی نیز از آثاری حمایت می‌کند که دارای اقبال عمومی باشد برای همین وظیفه موسسه است که از آثار فاخر حمایت کند و این خلعی که موسسات خصوصی نمی‌توانند آن را پر کنند موسسات رسانه تصویری باید آن را پر کنند.

وی درباره تولید سریال ویژه نمایش خانگی در موسسه رسانه‌های تصویری خاطرنشان کرد: موسسه قطعا نمی‌خواهد سریال تولید کند اما نیاز بازار مازاد بر تولید تلویزیون در بخش خصوصی انجام می‌شود. این موسسه تنها تولید آثار ویدیویی را در رسالت خود دارد.

آستانه درباره ساخت فیلمی با موضوع حمله به ایرباس ایرانی توسط موسسه رسانه‌های تصویری گفت: درباره این موضوع تنها مذاکراتی در دوره‌های قبل انجام شده و قراردادی بسته نشده است و در حال حاضر هم قرار نیست که این فیلم توسط این موسسه ساخته شود و اساسا تولید فیلم سینمایی  در کار موسسه رسانه‌های تصویری نیست.

وی همچنین درباره اظهارات وزیر ارشاد مبنی بر انحلال موسسه رسانه تصویری گفت: طبق گفت‌وگوهایی که ایشان بعد از آن اظهارنظر انجام دادند هیچ انحلالی در کار نیست و این بحث از جانب وزارت ارشاد منتفی است و شما را به توضیح وزیر ارشاد ارجاع می‌دهم.

وی همچنین درباره جشنواره فیلم فجر  و حمایت این موسسه از جشنواره گفت: به نظر من اگر یک جشنواره سینمایی باید در ایران دارای استقلال باشد جشنواره فیلم فجر است و باید یک دبیرخانه سینمایی دائم داشته باشد و به شکل مستقل کار خود را انجام دهد و دبیر جشنواره با یک بدنه کارشناسی جشنواره را راهبری کند اما تاکنون اینگونه نبوده و بنا به سنت جشنواره فیلم فجر در یکی از موسسات تابعه وزارت ارشاد برگزار می‌شده و این سنت ادامه دارد. از این رو موسسه رسانه‌های تصویری حمایت از جشنواره فیلم فجر را از تکالیف خود می‌داند و در برگزاری آن کم نمی‌گذارد.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری که دبیر جشنواره فیلم‌های ویدیویی یاس نیز هست درباره دلایل وجود یک جشنواره ویدیویی خاطرنشان کرد: نقش برگزاری جشنواره‌ ویدیویی یاس اساسا با بودجه‌اش مورد مقایسه نیست زیرا با کمترین بودجه به بیشترین بازدهی فرهنگی می‌رسیم، بی‌کیفیتی فیلم‌های ویدیویی به دلیل نبود جایی برای محک زدن آنهاست و ادامه این روند تولید در آثار ویدیویی ما را بیشتر در سراشیبی سقوط قرار می‌دهد و جشنواره فیلم یاس از آنجایی که محلی برای رقابت ایجاد می‌کند می‌تواند تاثیر‌گذار باشد.

نمایش خانگی بیشتر از سینما مخاطب عام دارد و باید جایی برای ارزیابی آثار این حوزه وجود داشته باشد که آن جشنواره یاس است. این جشنواره نبض کنترل‌کننده کیفیت آثار ویدیویی است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره‌ها باید دبیر سابق داشته باشند گفت: اگر جشنواره‌ای دبیر سابق داشته باشد و اگر بعد از چند سال موفق نبود جلوی کار او را بگیرند. اینگونه یک دبیر می‌تواند ایده‌های خود را در مدت‌زمان مناسبی اجرا کند.

آستانه همچنین درباره عرضه تله تئاتر از طریق شبکه نمایش خانگی گفت: این موضوع از اول مدنظر من بود اما تبدیل یک اثر صحنه‌ای به تله تئاتر ممکن است ناقص جلوه کند و کارآیی یک اثر خوب از بین می‌رود و با یک کارگردانی دیگر باید یک اثر تئاتر تبدیل به اثر تلویزیونی شود.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری در خاتمه یکی از سیاست‌های این موسسه را ایجاد فروشگاه‌های عرضه محصولات نمایش خانگی عنوان کرد و گفت: برای اجرای این کار باید نهادها و موسسات دیگر همکاری کنند برای مثال شهرداری مکان‌هایی را اختصاص دهد تا این کار انجام شود که البته این به معنای از بین بردن پخش مویرگی این محصولات نیست اما با راه‌اندازی فروشگاه‌های مخصوص عرضه این آثار کم کم این فروشگاه‌ها جای پخش مویرگی را می‌گیرند.

مسافر آستانه همچنین در بخش حمایت از جشنواره‌های سینمایی گفت: باید از جشنواره فیلم مقاومت به عنوان یک جشنواره تاثیر‌گذار نیز حمایت شود.

به گزارش فارس در انتهای این مراسم از پوستر دومین جشنواره فیلم‌های ویدیویی (یاس) رونمایی شد.
انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها