امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94317
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
جواد کریمی‌قدوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در ارتباط با بحران این روزهای کشور عراق و گروهک تروریستی داعش اظهار کرد: جریان داعش، ریشه ...

جواد کریمی‌قدوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در ارتباط با بحران این روزهای کشور عراق و گروهک تروریستی داعش اظهار کرد: جریان داعش، ریشه در جریانات طالبان و القاعده در افغانستان دارد.

وی افزود: طبق اسناد و اطلاعات موثق، طراح تشکیل گروه طالبان، انگلیسی‌ها و خدمات هدایتی و فرماندهی این جریان برعهده آمریکایی‌ها و پشتیبان آنان نیز دولت پاکستان بود و با واسطه از طریق کشورهای قطر، امارات و سعودی نیز پشتیبانی‌های تسلیحاتی و مالی می‌شدند و اکنون این اتفاق که نشأت گرفته از همان جریانات بوده، دوباره به شکل دیگری در عراق اتفاق افتاده است.

کریمی با اشاره به حوادث چند هفته گذشته در عراق، گفت: این حوادث تماما ناشی از تجدید طراحی گذشته است که با ایجاد شبکه‌ای میان سران عشایر و فرماندهان ارتش از گذشته و در زمان اشغال عراق توسط آمریکا به طراحی انگلیسی‌ها و فرماندهی آمریکایی‌ها و پشتیبانی سعودی‌ها به وجود آورده بودند، طرحی کاملا در راستای حفظ منافع آمریکا در منطقه است.

* کلیدواژه حفظ منافع آمریکا در منطقه، امنیت اسرائیل است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کلیدواژه حفظ منافع آمریکا در منطقه، امنیت اسرائیل بوده، لذا این حوادث در سوریه، لبنان، عراق و... متوجه همان کلید واژه اصلی حفظ و ارتقای امنیت رژیم صهیونیستی است و طبق تبیین مقام معظم رهبری؛ این جریان دنبال حفظ موقعیت آمریکا در منطقه برای همان امنیت راهبردی رژیم صهیونیستی و در دراز مدت تجزیه کشورهای اسلامی است.

وی تصریح کرد: هر چه میان کشورهای منطقه آتش، جنگ و خونریزی بیشتر شود، آنان از یکدیگر دورتر شده و اگر برخورد دقیق و حکیمانه‌ای با این جریانات صورت نگیرد، می‌تواند دامن بسیاری از کشورهای منطقه را فراگرفته و خسارات بسیاری را برای جهان اسلام به همراه داشته باشد.

کریمی به عنوان راهکار در مقابله با جریان تروریستی داعش بیان کرد: مردم عراق باید حول محور اسلام، وحدت ملی و منافع حیاتی خویش مجتمع شوند و اگر وحدت آنان حتی 80 درصد محقق شود، نیز می‌تواند این خطر را دفع کند.

* راه حل بحران عراق، وحدت اقشار مختلف مردم است

وی با اشاره به اینکه دشمن درصدد ایجاد تفرقه بیشتر میان اقشار مختلف عراق است و تنها راه در این مسئله وحدت اقشار مختلف عراق و شناسایی عمق فتنه داعش است؛ گفت: دشمن تلاش می‌کند واژه جنگ فرقه‌ای میان سنی و شیعه را ترویج دهد و در این راستا رسانه‌ها به‌ویژه فضای مجازی، ماهواره‌ها، شبکه‌های الجزیره و.. توسط ساختار انگلیسی‌ها نیز درصدد وانمود کردن جنگ فرقه‌ای میان سنی و شیعه هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: توجه به دستورات مرجعیت شیعه در عراق، وحدت شیعیان و اهل سنت که همراه با شیعیان در حال مقاومت در برابر این جریان در موصل و شهرهای مختلف هستند را نیز می‌توان به عنوان راهکارهایی مؤثر در مقابله با گروه تروریستی داعش نام برد.

وی با بیان اینکه هوشیاری مردم منطقه در رابطه با داعش مطرح است و ما خیلی به حکومت‌هایی که در این جریان مانند سعودی و قطر و... که ایفای نقش می‌کنند، امیدوار نیستیم؛ افزود: مردم منطقه و مسلمانان باید با وحدت و هوشیاری زمینه شکل‌گیری چنین مسائلی را به وجود نیاورند تا بتوانند خطر را مدیریت کنند.

* تعامل مناسبی میان ایران با کشورهای قطری و سعودی در جریانات منطقه وجود ندارد

کریمی با تأکید بر اینکه در حال حاضر ایران پیام‌های صریح و شفافی را به کشورهای قطر، سعودی و.. ارسال می‌کند، گفت: روش دشمن بیشتر با محوریت ایجاد رعب و وحشت به ویژه از طریق رسانه‌هایی که در اختیار سعودی، قطر، امارات و.. است؛ انجام می‌شود و آن اتفاقی که رخ می‌دهد نسبت به آنچه انعکاس می‌دهند بسیار متفاوت بوده و بزرگ‌نمایی می‌کنند تا رعب و وحشت بیشتری را میان مسلمانان ایجاد نمایند چرا که حتی هنگامی که به موصل حمله نمودند نیز عملا حمله‌ای صورت نگرفت و خیلی آسان مانند انگلیسی‌ها عمل کردند و سران لشکر نظامی عراق را در آن مکان خریده، با عشایر و طوایف نیز ارتباط برقرار کردند و همان هنگام نیز سعودی‌ها در مرحله ابتدایی در قالب حمایت، 8 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری و حتی بیشتر از آن را اعلام کردند.

وی ادامه داد: در جریان داعش در واقع روش‌ها فضاسازی می‌شوند در حالی ‌که مردم قدرت اصلی هستند و اکنون مردم عراق در حال پیدا کردن خویش بوده، آموزش دیده و مسلح می‌شوند و اگر امنیت بلاد خود را به دست بگیرند، داعش از آنچنان قدرتی برخوردار نیست و قابل مهار و مدیریت است و در برابر هجمه جنگ نرم برای ایجاد رعب و وحشت، دولت عراق و مردم منطقه می‌توانند با برنامه‌های ویژه‌ای این جریان را خنثی کنند.

وی در ادامه به هشت سال هجمه صدام به ایران اشاره کرد و افزود: هنوز هم در عراق بسترها و زمینه‌هایی وجود دارد که اگر استعمار بتواند در دراز مدت مجددا شبیه‌سازی کند، لذا امروز مسئولان و نمایندگان مجلس باید با چشمانی باز و با دقتی بالا اوضاع عراق را رصد کرده و مراقبت‌های لازم را به وجود آورند و مردم عراق نیز هر نوع کمکی از جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان آن درخواست کنند، دریغ نمی‌شود.

* عراق در مقابله با داعش از تجربیات مدیریت بحران ایران استفاده کند

کریمی تصریح کرد: عراق از هجوم مردم و توانمندی‌های دولتی خوبی به لحاظ اقتصادی و ساختاری برخوردار است و به تنهایی می‌تواند هزینه‌های مقابله با داعش را پرداخته و از تجربیات جمهوری اسلامی ایران نیز در مدیریت بحران استفاده کرده و مناطقی را که از دست داده پس گرفته و حاکمیت عراق و دولت آن را در مناطق مذکور مستقر کند.

* ایران هرگز نیرو به عراق اعزام نخواهد کرد

وی در خصوص اعزام نیرو به عراق در مقابله با داعش نیز گفت: ایران به عراق نیرو اعزام نکرده و نمی‌کند چرا که اعزام نیرو از ایران برای کمک به دیگر مسلمانان، تنها در مقطع آغاز دفاع مقدس هنگامی که رژیم صهیونیستی به لبنان و بیروت حمله کرده بود توسط فرمان امام خمینی(ره) یک لشکر از لشکر سپاه به لبنان اعزام شد و پس از آن طی مدتی کوتاه امام دستور بازگشت این لشکر را به وطن دادند و از آن هنگام تاکنون ایران هیچ نیرویی را به هیچ کشوری اعزام نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: شیعیان لبنان، سوریه، عراق و... با استعداد بالا و فرهنگ خود امروزه مدافع ارزش‌های خویش هستند و امنیت کشور خود را تأمین می‌کنند، لذا ایران به این کشورها نیرو اعزام نخواهد کرد و این آمریکاست که به دلیل غریب بودن در منطقه و اینکه هیچ کس پذیرای او نیست و هدف وی کشورگشایی است از سراسر جهان نیرو جمع‌آوری کرده، ائتلاف تشکیل داده و سربازان آمریکایی را به منطقه می‌آورد و مجبور به انتخاب مزدور می‌شود، اما جمهوری اسلامی ایران با ارتباط عمیق و دیرینه با منطقه، تجربه فوق‌العاده در بحران‌های سخت و قدرت و هنر بسیج نیرو و امکانات می‌تواند تمامی موارد مذکور خود را در اختیار ملت‌های ستمدیده قرار داده تا خودشان را یافته و مشکلاتشان را حل کنند.

وی ادامه داد: از جمله سیاست‌های آشکار جمهوری اسلامی ایران این است که هیچ‌گاه بنا نداشته و ندارد که خواسته خویش را بر دیگران تحمیل کند زیرا دارای نگرشی اسلامی است و همچنانکه در کشور به حفاظت و پاسداری از مردم‌سالاری اقدام می‌کند تا مردم برای خویش تصمیم‌گیرنده باشند، همین مسئله را برای دیگر مردم منطقه خواهان است و هرگز نگاهی استعمارگرانه به منطقه و مردم منطقه نداشته و نخواهد داشت و به هیچ وجه در امور داخلی کشورها نیز دخالت نمی‌کند، اما آن جایی که مقابله با رژیم صهیونیستی باشد طبق دستور مقام معظم رهبری مساعدت می‌کنیم.

*ابوبکر البغدادی پرورش یافته انگلیس و آمریکاست

کریمی در ارتباط با ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش نیز بیان کرد: اگر به گذشته بنگریم و در ارتباط با جریان‌های طالبان و بن‌لادن تحقیق کنیم، درمی‌یابیم که ارتباطی دیرینه، پیوستی خانوادگی و رفاقتی وسیع میان بن‌لادن و جرج‌بوش پسر وجود داشته است و در عین حال می‌بینیم که به ظاهر دشمن یکدیگر نیز شده و مقابل هم می‌ایستند و آمریکا با سرویس‌های جاسوسی خویش و تجربه روباه پیر «انگلیس»  و  نفوذی که در دوره استعمار گذشته در عراق داشته است، به خوبی با ویژگی‌های طوایف و جامعه‌شناسی عراق آگاهی دارد و تجربه 100 ساله در براندازی‌های‌ نرم و نفوذ حاکمان تربیت شده آنان را در دنیا شاهد هستیم.

وی ادامه داد: امروز نیز در منطقه شاهد حاکمیت آنان در حجاز خاندان سعودی، اردن خاندان هاشمی، فرقه‌های وهابیت و بهائیت و... هستیم که پرورش یافته و طراحی شده در اتاق‌های فراماسونی انگلیسی و سرویس‌های جاسوسی هستند و به خوبی هنگامی که عراق اشغال می‌شود به مدیریت پرداخته و برای آینده آن برنامه‌ریزی کرده، 17 لشکر تشکیل داده و بدنه همه این لشکرها را از افراد بعثی گذاشته‌اند، همان بعثی‌هایی که طی 100 سال گذشته بیشترین مصیبت‌ها را به مردم عراق، ایران و منطقه تحمیل کرده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: دشمن ساختار لشکر خویش را از افراد بعثی قرار می‌دهد تا طی سال‌های بعد به وسیله آنان کودتا کرده و دولت مورد نظر خویش را روی کار آورد و این اتفاق را هنگامی که آمریکا به عراق حمله کرد شاهد بودیم که چگونه بدون هیچ‌گونه مقاومتی تسلیم شدند و اکنون نیز موصل بدون حتی شلیک یک تیر، تسلیم گروهک داعش شد و ابوبکر البغدادی نیز امروز یکی از عناصر پرورش یافته آنان است و روزی نیز فردی دیگر را جایگزین این فرد ملعون می‌کنند چرا که بسیاری از این افراد در آستین دارند.

وی در خاتمه عنوان کرد: این دشمنان بدانند روزی می‌رسد که تمام مصیبت‌هایی که به جهان اسلام و مسلمانان روا داشته‌اند را در شهرهای خود شاهد خواهند بود و غرب نیز باید خود را برای مجازات‌ سنگین الهی آماده کند.

انتهای پیام/70005/صا40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها