امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94323
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
مجتبی شاکری عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات ...

مجتبی شاکری عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات مقام ارشد آمریکایی مبنی بر قطع مذاکرات هسته‌ای در صورت عدم سازش ایران با غرب گفت: در زمینه مذاکرات هسته‌ای باید خطوط قرمز نظام را رعایت می‌کردیم درحالی که متاسفانه حق غنی ‌سازی در متن توافقنامه ذکر نشده است و متن دارای مشکلات حقوقی و واژه‌های تعریف شده بسیاری است تا جایی که اکنون شاهدیم پرانتزها نسبت به متن اصلی بیشتر شده است و این امر دلیل دیگری بر این امر است که متن توافقنامه به لحاظ حقوقی جایگاه محکمی ندارد.

وی با بیان اینکه ابهامات موجود در متن توافقنامه با اعتراض بسیاری از شخصیت‌ها و نمایندگان اصولگرا روبه‌رو شد، تصریح کرد: با وجودی که طرف مقابل تعهدات بسیارناچیزی در قبال ایران متعهد شده بود اما در مقابل ایران بسیاری از موارد را داوطلبانه در مقابل طرف مقابل پذیرفت.

شاکری ادامه داد: با توجه به اینکه مذاکرات روند جدی‌تری را به خود گرفته است، اظهارات اخیر مقامات ارشد آمریکایی نشان می‌دهد که آنان احساس خطر کرده‌اند آنچه در پیش روی آنان است برنامه‌های آنان را برهم خواهد زد.

وی در پایان تصریح کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید براساس خطوط قرمز نظام و با ادبیاتی شفاف مواضع کشورمان را با طرف مقابل بیان کنند تا بتواند از حق هسته‌ای کشورمان دفاع کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها