امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94329
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به فضاسازی‌های طرف غربی در مذاکرات ایران با 5‌+‌1 گفت: پس از چند دور مذاکره در این مرحله از مذاکرات دو طرف می‌دانند که مطلوب آنها از مذاکرات چیست و تیم مذاکره‌کننده ما نیز با یک چارچوب و خط قرمز مشخص پا به این میدان گذاشته است.

وی تأکید کرد: آمریکا بزرگترین مانع بر سر راه به نتیجه رسیدن مذاکرات است و مطالبات آنها فراتر از (NPT) و حتی 5‌+‌1 است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران از حقوق هسته‌ای ملت عقب‌نشینی نخواهد کرد و این غربی‌ها هستند که باید از زیاده‌طلبی‌های خود دست بردارند که در غیر این صورت مذاکرات به نتیجه نخواهد رسید.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده کشورمان نباید تحت تأثیر فشارهای تبلیغاتی و رسانه‌ای طرف غربی قرار گیرد که البته این گونه هم نبوده و تیم مذاکره‌کننده کشورمان با صلابت از حقوق هسته‌ای کشورمان در مذاکرات دفاع می‌کند.

وی در پایان با بیان اینکه غربی‌ها باید از تجربیات گذشته خود در مذاکره با ایران درس بگیرند گفت: غربی‌ها در مذاکرات سال 82 حاضر به تسلیم در برابر حقوق ملت ایران نشدند حال آنکه ایران در آن سال کمتر از 100 سانتریفیوژ داشت اما امروز طرف غربی با ایران دارای فناوری کامل هسته‌ای و چند هزار سانتریفیوژ مواجه هستند و اگر امروز هم مذاکرات به نتیجه نرسد آنها در آینده ایرانی به مراتب قویتر از امروز و با فناوری هسته‌ای پیشرفته‌تر و تعداد بیشتر سانتریفیوژها  را در مقابل خود خواهند داشت پس بهتر است تا دست از لجاجت بردارند و بگذارند تا مذاکرات به نتیجه برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها