امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94331
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
مهدی کوچک‌زاده، عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

مهدی کوچک‌زاده، عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان یک مقام ارشد آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای مبنی بر قطع مذاکرات درصورت عقب‌نشینی و سازش نکردن ایران، یادآور شد: زمانی که لانه جاسوسی اشغال شد، امام(ره) در پاسخ به تهدید آمریکایی‌ها مبنی بر قطع رابطه با ایران، فرمودند: «اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است». حالا این‌ها هم که تهدید به قطع مذاکرات می‌کنند، دست پیش را گرفته‌اند که پس نیفتند.

وی افزود: آمریکایی‌ها می‌دانند که به هیچ وجه نمی‌توانند ایران را وادار به عقب‌نشینی از حقوق مسلمش کنند. این تهدیدها از سر استیصال و درماندگی است و من امیدوارم غربی‌ها همچین مردانگی‌ای داشته باشند که مذاکرات را ترک کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به این فرضیه که آمریکایی‌ها به دنبال فشار به ایران برای امتیازگیری هستند گفت: این‌ها اگر در چند سال گذشته توانسته‌اند امتیاز بگیرند، امیدواری به امتیازگیری بعدی هم منطقی است. جمهوری اسلامی هرگز به شیطان بزرگ و درّنده‌ترین حاکمیت معاصر امتیاز نخواهد داد.

کوچک‌زاده درباره موضع تیم مذاکره‌کننده کشورمان نیز اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده ما باید منافع ملت ایران را مدنظر داشته باشد و بداند که آمریکایی‌ها نیازمند این رابطه و این مذاکرات هستند. همین که غربی‌ها به بهانه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پای میز مذاکرات نشسته‌اند، نشان از این دارد که به این مذاکرات نیازمند هستند؛ درحالی‌که به خوبی می‌دانند ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

وی تاکید کرد: مذاکره‌کنندگان ما باید بدانند، این غربی‌ها و اروپایی‌ها هستند که در مسائل گوناگونِ منطقه‌ای و جهانی، به نفوذ کلمه و حضور ایران احتیاج دارند. پس از موضع قدرت و با رعایت خطوط قرمزی که رهبر معظم انقلاب در فروردین ماه اعلام کردند کار خود را انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها