امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94336
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
محمد مهدی‌نژاد نوری عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علم و فناوری را ...

محمد مهدی‌نژاد نوری عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علم و فناوری را یکی از مولفه‌های اصلی امنیت و رفاه جامعه دانست و گفت: علت اصلی برخورداری از مباحث مادی در بسیاری از کشورهای غربی و آمریکایی استفاده از پیشرفت علمی است زیرا هرچقدر یک کشور بتواند نیازمندی‌های خود را از طریق علم و فناوری برطرف کرده و نیازمند دیگران نباشد، مقتدرتر است.

وی افزود: زمانی که انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت به سمت جذب قلوب مسلمانان جهان است اشکالاتی از سوی سلطه‌گران ایجاد می‌شود و پیشرفت‌های علم و فناوری کشور را هدف قرار می‌دهند تا بتوانند اقتدار ایران را زیر سوال ببرند.

معاون پژوهش و فناوری سابق وزارت علوم عنوان کرد: در نشریات علمی معتبر خارجی نیز آمده است که ایران در حال یک خیزش علمی است و می‌تواند دیدگاه‌ها و اهداف علمی را به مردم دنیا عرضه کند بنابراین آنها سعی می‌کنند با پیشرفت ایران مقابله کنند و برای این منظور تدابیر زیادی اندیشیده‌اند.

مهدی‌نژاد اضافه کرد: آنها از القای نتوانستن به محققان ما آغاز کردند و به حذف فیزیکی دانشمندان رسیدند، دشمنان ما تلاش کردند تا به محققان ما القا کنند ما نمی‌توانیم در عرصه‌های علمی موفق شویم ولی نتوانستند.

وی گفت: آنها می‌خواهند چرخ توسعه علمی کشور را از کار بیندازند و برای این منظور جایی جز دانشگاه‌ها ندارند زیرا اگر بتوانند مراکز دانشگاهی را به آشوب بکشند و آنها را از هدف دور کنند موفق می‌شوند. برای همین منظور در سال 78 نیز دانشگاه‌ها را به حاشیه کشاندند و قائله به پا کردند.

عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر اظهار داشت: دلیل اصلی ایجاد آشوب در دانشگاه‌ها در سال 74 این بود که احزاب و گروه‌هایی که با جریانات دشمن پیوند داشتند در دانشگاه جولان می‌دادند و در دانشگاه‌ها وجه باشگاهی بیشتر از وجه علمی پررنگ شده بود.

وی افزود: در آن زمان کارکرد دانشجویان و اساتید بیشتر نقش عمل به دستورات احزاب مختلف بود و به همین دلیل دانشگاه‌ها آشفته شد و اگر بار دیگر نیز چنین فضایی در دانشگاه‌ها رخنه کند و دانشگاه به باشگاه سیاسی تبدیل شود امکان بروز فتنه 78 وجود دارد و این مسئله باعث می‌شود تا دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از مسیر اهداف اصلی نظام دور شوند و مولفه امنیت و رفاه که از طریق علم و فناوری توسعه می‌یابد از کار بیفتد.

مهدی‌نژاد گفت: برای جلوگیری از بروز مجدد فتنه 78 در دانشگاه‌ها در درجه اول دانشگاهیان باید سعی کنند تا مورد استفاده ابزاری قرار نگیرند و از مسیر اهداف اصلی نظام و انقلاب که تامین‌کننده منافع مردم است دور نشوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها