امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94344
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 139
به ‌گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سبحانی‌نیا رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و چین امروز (دوشنبه) با «یانگ ...

به ‌گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سبحانی‌نیا رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و چین امروز (دوشنبه) با «یانگ سن» سفیر جدید چین در ایران دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

سبحانی‌نیا در ابتدای این دیدار با تأکید بر نقش و جایگاه مهم پارلمان‌ها در بسط و توسعه روابط میان کشورها در حوزه‌های گوناگون، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از توسعه و گسترش روابط  فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و منطقه‌ای حمایت می‌کند.

وی همچنین نقش گروه های دوستی-پارلمانی را در تسهیل روند گسترش مناسبات و رفع مشکلات و موانع در مسیر توسعه همکاری‌ها بسیار مناسب خواند.

سبحانی‌نیا در ادامه رابطه ایران با چین را مناسباتی خوب، پایدار و رو به پیشرفت خواند و تصریح کرد: ایران و چین از امکانات و ظرفیت‌های وسیعی برای توسعه روابط در تمامی حوزه‌ها برخوردارند که باید از آنها بهره برد.

رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و چین با اشاره به دیدگاه‌ها و همکاری‌های مشترک 2 کشور در عرصه‌های مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای، تأکید کرد: همکاری ایران و چین به عنوان 2 قدرت مؤثر در آسیا در ایجاد ثبات و آرامش پایدار در این قاره به ویژه منطقه حساس خاورمیانه بسیار مفید و سازنده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش روابط خوب و پایدار ایران و چین را به نفع ملت‌های منطقه دانست و بر ضرورت تداوم رایزنی‌ها و مشورت‌های منطقه پیرامون تحولات منطقه و موضوعات راهبردی تأکید کرد و اهمیت رفت و آمد میان رهبران و مقامات 2 کشور را یادآور شد.

سفیر چین نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و قدرتمند در منطقه و جهان است بر اراده رهبران کشورش برای توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه فیمابین تأکید کرد و افزود: روابط ایران و چین مناسباتی تاریخی و برخوردار از پیشینه‌ای طولانی است که همواره در مسیر رشد و گسترش و به نفع ملت‌های منطقه بوده است.

وی جاده ابریشم را نمادی از مناسبات خوب، پایدار و دوستانه میان 2 ملت خواند و خاطرنشان کرد: ایده راهبردی جاده ابریشم فرصت‌های فراوانی را برای گسترش روابط 2 کشور در آینده فراهم می‌آورد.

سفیر چین همچنین با اشاره به نقش پارلمان‌های 2 کشور در توسعه روابط فیمابین، یادآور شد: کنگره ملی خلق چین نیز برای گسترش مناسبات با مجلس شورای اسلامی اهمیت ویژه قائل است.

وی بر همین اساس دیدگاه‌ها و مواضع مشترک 2 کشور در قبال موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای را بستر مناسبی برای گسترش همکاری‌ها خواند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها