امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94345
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای عالی اشتغال اظهار داشت: برخی دستگاه ها در موضوع اشتغال زایی نقشی اساسی دارند و باید نسبت به سایر دستگاه ها تمرکز بیشتری را بر موضوع اشتغال معطوف سازند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی که سهم عمده ای در ایجاد فرصتهای شغلی دارند باید با برنامه ریزی و تجهیز منابع مالی زمینه های اشتغال زایی را فراهم کنند.

جهانگیری با اشاره به بسته پیشنهادی برای توسعه فرصتهای شغلی تصریح کرد: اجرای این برنامه ها نیاز به پشتوانه مالی دارد و لازم است معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور کمیته ای در این خصوص تشکیل دهد تا منابع مورد نیاز دستگاه های اجرایی برای اجرای این برنامه ها را تامین نماید.

بر پایه این خبر، در این جلسه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گزارشی از بسته پیشنهادی سیاستها و برنامه های دولت در توسعه فرصتهای شغلی برای سال جاری و سال آینده ارائه کرد و ضمن تشریح وضعیت تولید و اشتغال در گذشته و حال، به تبیین چالشها، قابلیتها و فرصتهای پیش روی بازار کار کشور پرداخت و برنامه های دولت برای اشتغالزایی را به تفکیک دستگاه های اجرایی اعلام کرد.

در این برنامه سهم هریک از بخش‌های استخراج معدن(نفت و گاز و سایر معادن)، کشاورزی، تامین برق، گاز و آب، صنعت، ساختمان، عمده فروشی، خرده فروشی، هتل و رستوران، واسطه گری های مالی، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات، خدمات عمومی، خدمات اجتماعی، مستغلات، اجاره و فعالیت های کار و کسب در اشتغالزایی برای سال جاری و سال آینده مشخص شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها