امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94348
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکیدات مقام معظم ...

رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر عدم سیاست‌زدگی دانشگاه‌ها گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود اعلام کرده‌اند که دانشجویان باید سیاسی باشند ولی وارد بازی‌های سیاسی نشوند زیرا سیاسی‌بازی سبب می‌شود بصیرت سیاسی جای خود را به جانب‌داری‌های بی‌مورد بدهد.

وی افزود: اینکه دانشجویان سیاسی باشند ولی وارد بازی‌های سیاسی نشوند مانند این است که در حوزه ورزش اطلاعات بسیاری داشته باشیم، ورزش را کارشناسی کنیم، ریزه‌کاری‌ها را بدانیم، تحلیل کنیم و براساس تحلیل‌ها ایده داشته باشیم ولی به تیمی متعصب نباشیم و جانب‌داری نکنیم زیرا در صورت تعصب به یک تیم چشم ما بسته می‌شود و در نهایت نمی‌توان درست و صحیح موضوع را کارشناسی کرد، این تفاوت بین بصیرت سیاسی با سیاسی‌کاری است.

وی سیاسی‌کاری و سیاست‌زدگی دانشگاه‌ها را از عوامل بروز فتنه سال 78 دانست و گفت: در بروز فتنه 18 تیر بحث اصلی جانب‌داری و هواداری بوده است، فضای دانشگاه باید با بصیرت مسائل را کارشناسی کند و حق و باطل را بشناسد.

روستاآزاد گفت: ما باید بدانیم چه حرفی زده می‌شود نه اینکه چه کسی حرف می‌زند زیرا در صورت جانب‌داری از افراد تنها تنش حاصل می‌شود و با تنش نیز در وهله اول ماموریت اصلی دانشگاه یعنی پیشرفت در مسیر علم و فناوری و تولید علم مختل می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: اینکه افرادی لشگرکشی کرده و از یک حزب جانب‌داری کنند فضای دانشگاه را ملتهب کرده و سبب از بین رفتن طراوت ذهنی دانشجویان می‌شود و در نتیجه دانشجویان در مسیر علمی کند می‌شوند.

وی اضافه کرد: وقتی به جای بصیرت سیاسی جانب‌داری‌های بی‌مورد جایگزین شود آشوب به وجود می‌اید و چیزی جز چالش در بر ندارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها