امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94352
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به چرایی وقوع فتنه 18 تیر سال 78 گفت: در آن دوران فضای دانشگاهی به شدت گرفتار سیاسی‌کاری شده بود و دانشگاه به باشگاه احزاب تبدیل شده و محل جولان جریانات مختلف سیاسی قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: در آن دوران آنقدر فضای سیاست‌بازی، تخریب رقیب و حزب‌بازی در دانشگاه‌ها جدی شده بود که دانشجویان به خود اجازه دادند برای اعتراض به مصوبه مجلس و توقیف روزنامه سلام خیابان‌ها را ببندند و درگیری ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه علوم معارف قم با انتقاد از وقایع رخ داده در حادثه 18 تیر گفت: حال اگر بخواهیم به گونه‌ای مدیریت کنیم که دوباره دانشگاه‌ها به آن فضای سیاست‌زده و ملتهب برگردند قطعا بزرگ‌ترین خیانت به نظام و انقلاب شده است.

حجت‌الاسلام کلانتری تصریح کرد: قطعا چنین حوادثی هم در بعد روانی، هم در بعد فرهنگی، هم در بعد سیاسی و حتی در بعد اقتصادی اثرات منفی به جای می‌گذارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به سکان‌دار بودن دانشگاهیان در خصوص پیشرفت علمی کشور، گفت: در چند سال گذشته دانشگاه‌ها در مسیر پیشرفت علمی قرار گرفته‌اند و توانسته‌اند در بعضی موارد به مرزهای دانش نیز برسند اما هنوز این وضعیت به نقطه تثبیت نرسیده است.

وی ادامه داد: حال اگر افرادی دانشگاه را به بازی‌های جناحی بکشانند و از دانشجو به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده کنند قطعا با این حرکت پیشرفت علمی کشور متوقف خواهد شد و به عقب خواهد رفت و این شرایط خواسته دشمنان ماست.

حجت‌الاسلام کلانتری در پایان با بیان اینکه در فتنه 18 تیر هزینه اصلی را دانشجویان و اساتید دادند، گفت: در 18 تیر جریانات سیاسی و احزاب وضعیت را مدیریت کردند و همه خسارات این حادثه متوجه دانشجویان و اساتید شد البته در حال حاضر دانشجویان ما آگاه‌تر و با تجربه‌تر از سال 78 هستند و قطعا با بصیرت‌افزایی به عنوان ابزار سیاسی در دست احزاب قرار نمی‌گیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها