امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94355
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
فاطمه سروی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه به شرایط روزه‌داری در زنان شیرده، گفت: سن کودک در زنانی که در دوران شیردهی بسر می‌برند ...

فاطمه سروی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه به شرایط روزه‌داری در زنان شیرده، گفت: سن کودک در زنانی که در دوران شیردهی بسر می‌برند و تمایل به روزه‌داری دارند، بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: چرا که میران مایعاتی که مادران شیرده مصرف می‌کنند در تولید شیرشان بسیار اثرگذار است و اگر روزه‌داری طولانی‌مدت  و نوزاد در سنین کمی باشد، با عوارض همراه می‌شود.

این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: اما اگر کودک در سنی باشد که بتواند غذای کمکی مصرف کند و نیاز به شیر کمتری داشته باشد، مادر می‌تواند در زمان سحری و افطار با مصرف مایعات، در طول روز نیاز کودک را برطرف کند.

سروی گفت: شیرخواران دو تا 3 ماهه که غذای کمکی نمی‌توانند بخورند و نیاز به شیر مادر دارند، چنانچه مادرانشان در طول روزه‌داری احساس تشنگی زیادی کنند، ممکن است روی وزن نوزاد اثر سوء بگذارد.

وی افزود:‌اما نوزادان 6 ماه به بعد مشکلی ندارند چرا که غذای کمکی مصرف می‌کنند. به طور کلی مادرانی که در منزل بسر می‌برند، کمتر در خارج از منزل تردد دارند و تشنگی کمتری احساس می‌کنند، آب کمتری را نیز از دست می‌دهند. بنابراین شرایط زندگی مادران متفاوت است.

این متخصص زنان و زایمان در مورد روزه‌داری به هنگام بارداری نیز گفت: روزه‌داری در زمان بارداری و در ماه‌های اولیه خیلی روی جنین اثرگذار نیست، اما در اواسط بارداری کم‌آبی مادر ممکن است مایع موجود در اطراف جنین را کم کند.

وی افزود: همچنین ماه‌های اولیه بارداری، با تهوع و گاهی استفراغ همراه است و به همین دلیل روزه‌داری را سخت می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار