امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94357
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
فاطمه دانشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و و خیابانی در شهر تهران اظهار داشت : این طرح با همکاری اتاق ...

فاطمه دانشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و و خیابانی در شهر تهران اظهار داشت : این طرح با همکاری اتاق بازرگانی، سازمان رفاه خدمات شهری و همچنین شهرداران مناطق اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از کودکان کار و خیابانی نداریم که این امر کار را برای ما مشکل کرده است.

دانشور بیان داشت: طبق آمار 90 درصد از کودکان کار و خیابانی برای تامین معیشت به خیابان‌ها آمده و در واقع اقدام به کار می‌کنند که با بررسی‌های انجام شده قرار است اقداماتی برای این گروه از جامعه صورت گیرد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به طرح مسئولیت اجتماعی و همچنین حضور شرکت‌های اقتصادی در امر حمایت از کودکان کار و خیابانی گفت:‌قرار است با هماهنگی‌های صورت گرفته مستمری به صورت ماهانه به کودکان کار داده شود تا ازاین طریق مشکل معیشت این افراد برطرف و در ادامه کودکان کار و خیابان برای ادامه تحصیل به مدارس برگردانده شوند.

وی افزود:یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، تخصصی کردن مددکاران در سازمان رفاه خدمات شهری شهرداری تهران بود که این امر می‌تواند در کاهش آسیب‌ها موثر باشد.

دانشور گفت:‌بر اساس آمار به دست آمده بیشترین آمار کودکان کار و خیابانی مربوط به مناطق جنوبی شهر تهران و از جمله منطقه 12 است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها