امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94365
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی و رئیس پلیس آگاهی ناجا در جمع خبرنگاران در مورد ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی و رئیس پلیس آگاهی ناجا در جمع خبرنگاران در مورد نظارت پلیس بر تورهای گردشگری اظهارداشت: طبیعتاً کل مجامع صنفی و دستگاه‌های متولی صف اول کنترل و نظارت متعلق به‌ انهاست و ناجا بعنوان حامی می‌باشد و اگر خلایی باشد ناجا دخالت می‌کند مثلاً در کنترل رستوران‌ها وظیفه با بهداشت است و در لباس‌فروشی‌ها نظارت با اتحادیه لباس‌فروشی‌ها است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در تورهای گردشگری نباید بستری برای رفتارهای سوء و ارتباطات غیراخلاقی فراهم شود.

سردار احمدی مقدم در مورد همکاری بسیج با نیروی انتظامی گفت: بسیج می‌تواند همکاری اطلاعاتی داشته باشد و در مقابله با ناهنجاری‌های اخلاقی با آموزش خانواده و غیره به صورت ایجابی کمک کند.

وی گفت: یک کارگروه مشترک در معاونت اجتماعی ناجا و واحد فرهنگی بسیج ایجاد شده تا در گام اول جامعه بسیجیان را موسوم‌سازی کند چرا که در مسئله مبارزه نباید مستقیم سراغ گروه آسیب‌دیده برویم و اگر خانواد آگاهی داشته باشند می‌توانند کمک کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بسیج با پلیس مشارکت اجتماعی داشته و به صورت عملیاتی وارد نمی‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سئوالی در مورد حمایت از شاکیان گفت: ناجا در شکایت‌ها مرجع رسیدگی نیست چرا که در این موارد ناجا با صلح و سازش مابین طرفین دعوا عمل کرده یا اگر پرونده‌ای تشکیل شود ن پرونده را به دادسرا می‌فرستند و در دادسرا باید شاکی حضور یابد.

وی گفت: هر گزارشی که می‌شود حمل بر صحت آن نیست و باید صحت آن سنجیده شود اما تا جایی که جان شاکی به خطر نیفتد و تمهیدات مناسب در این مورد اندیشیده می‌شود و مردم نیز باید بدانند برای احقاق حق خود باید هزینه‌هایی را متحمل شوند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد این پرسش که کلانتری و نیروی انتظامی حمایت کاملی از شاکیان ندارند، ما بررسی می‌کنیم اما خیلی از شاکیان انتظار دارند که وقتی شکایت می‌کنند بررسی شود و دیگر به آن کاری ندارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها