امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94369
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست مشترک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست مشترک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با مدیرکل خانه سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای افزایش تعامل، هم‌فکری و همکاری سه جانبه و نیز واگذاری تصدی‌گری به بخش غیر دولتی و فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت، همکاری‌های سازمان‌های مردم نهاد و افزایش آگاهی‌های عمومی منعقد شده است.

وی اظهار کرد: در سنوات گذشته و در دولت‌های مختلف قراردادهای بسیاری منعقد شده اما آنچه مهم است خارج شدن از بروکراسی و ورود به اجرای قراردادها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد با دارا بودن انرژی و پتانسیل‌های فراوان می‌توانند با فکر و اندیشه‌های نوین بازوی قدرتمند دولت در اجرای هر چه بهتر امور باشند.

حسینی خاطر نشان کرد: سازمان‌های مردم نهاد از بطن مردم برخواسته‌اند و می‌توانند به عنوان پل ارتباطی مشکلات را به دستگاه‌های اجرایی منتقل کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دولت یازدهم با دو رویکرد تدبیر و امید تغییرات بنیادی در اداره امور دولتی را رقم زده است، بیان کرد: اتخاذ تصمیمات صحیح و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات در شرایط کنونی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: افراط و تفریط ضربه جبران ناپذیری بر بدنه کشور وارد خواهد کرد که خسارت ناشی از آن در کوتاه مدت حل نخواهد شد.

حسینی با بیان اینکه دومین رویکرد در دولت یازدهم امید است، اظهار داشت: اشاعه موضوعاتی که در جامعه به ناامیدی منجر شود، کاری بسیار خطرناک است که منافع کشور را به خطر می‌اندازد.

وی با تاکید بر اینکه در بیان مشکلات کشور باید از بزرگ‌نمایی خودداری کرد، ادامه داد: همچنین اداره امور کشور باید در راستای تحقق سیاست‌های رهبر معظم انقلاب باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند در حوزه پژوهش، گردشگری، صنایع دستی، مرمت ابنیه تاریخی، جذب سرمایه‌گذار و آموزش صنایع دستی حامی و کمک‌رسان این اداره باشند.

حسینی در ادامه از احداث شهرک صنایع دستی در اراک خبر داد و خاطر نشان ساخت: این شهرک می‌تواند مرکز انسجام صنعتگران، هدفمند کردن آموزش، بازاریابی برای اقلام تولیدی و نمایشگاه دائمی صنایع دستی باشد.

وی بیان کرد: در آینده‌ای نزدیک نیز اتاق فکری در این اداره راه‌اندازی خواهد شد که در آن باید سیاست‌های بلند مدت برای همکاری با دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد و راهکارهای توسعه در تمامی زمینه‌ها تدوین شود.

انتهای پیام/87001/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها