امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94377
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، سردار عبدالله هندیانی در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، سردار عبدالله هندیانی در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و نقشی که دانشگاه علوم انتظامی در این رابطه می‌تواند ایفا کند، افزود: دانشگاه علوم انتظامی، با استفاده از گروه علوم اجتماعی در تحقق رویکرد اجتماعی شدن مبارزه اجتماعی با مواد مخدر فعالیت دارد.

به گفته وی حوزه آموزشی در این گروه تنها در حوزه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر فعال نیست؛ بلکه به صورت گسترده برای همه آسیب‌های اجتماعی و انواع جرم در کشور تعیین شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه با بهره مندی از موضوع ارتباط با مردم و رویکرد اجتماعی می توان بر بسیاری از مشکلات و آسیبهای اجتماعی فائق آمد، گفت: پلیس در آموزش‌ها موضوع مبارزه اجتماعی با مواد مخدر را با جدیت دنبال می‌کند و در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه با استفاده از توان و ظرفیت مردمی گام برداشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در سه رشته دکتری همچون رشته مدیریت پیشگیری از جرم، فرماندهان آینده را به صورت ویژه در حوزه پیشگیری اجتماعی آموزش می دهیم، ادامه داد: دانشگاه علوم انتظامی در زمینه پیشگیری از جرم و اعتیاد در کشور با سایر دانشگاه‌های کشور همچون دانشگاه علامه طباطبایی، امام حسین(ع) و...  در زمینه تبادل استاد همچنین در موضوع پایان نامه دانشجویان تعامل و همکاری دارد.

سردار هندیانی با تأکید بر اینکه همه رشته های پیشگیری که در دانشگاه علوم انتظامی ارائه می شود، مصوب وزارت علوم است، تصریح کرد: دانشگاه علوم انتظامی ارتباط نزدیکی با سایر دانشگاه‌های کشور در زمینه ارائه آموزش‌ها در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرم دارد.

فرمانده دافوس دانشگاه علوم انتظامی خاطر نشان کرد: نقش اجتماع و خانواده ها در مبارزه با مواد مخدر و کاهش ابتلاء به اعتیاد و سایر آسیبهای اجتماعی بی بدیل است و همه سازمان‌ها و نهادها از جمله نهادهای آموزشی باید به صورت ویژه به این موضوع توجه داشته باشند و خانوادها، دانشجویان و دانش آموزان را نسبت به شناخت آسیب‌های اجتماعی و راه‌های مقابله با آن آگاه سازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها