امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94385
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه شانزدهم تیرماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه شانزدهم تیرماه هیات عمومی گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه اخلاقی، فردی و شرعی همه ماست و ما نمی توانیم نسبت به کارهای حرام به ویژه تظاهر به روزه خواری برخی بی تفاوت باشیم.

وی افزود: وظیفه نیروی انتظامی این است که با مظاهر گناه و معصیت در جامعه برخورد کند و این علاوه بر تکلیف شرعی یک وظیفه سازمانی است، درحالی که آنان تنها به دادن بیانیه و اطلاعیه اکتفا می‌کنند. ما از قصور نیروی انتظامی در این مورد گلایه مندیم.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی باید نشانه های تقوا ملموس باشد، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی و در کشوری که نام امیرالمومنین را در پیشانی خود دارد، ملاحظه می‌شود که معدودی با کمال پررویی، حرمت ماه مبارک رمضان را رعایت نمی‌کنند، که این موجب تاسف است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است، تصریح کرد: تظاهر به روزه خواری و سکوت در مقابل آن برای جامعه شیعی و ولایی ما غیرقابل توجیه است و مردم و مسئولان به ویژه نیروی انتظامی در صورت قصور در برخورد با این پدیده باید جوابگو باشد.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم که در نظام اسلامی، حکومت فقط مسئول بهداشت و نان مردم و رسیدگی به ظواهر زندگی آنان نیست بلکه وظیفه توجه به زندگی معنوی آنان را نیز عهده دار است.

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد که مسئولان امر نسبت به این آسیب جدی در جامعه توجه و اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از اظهاراتش به ویژگی های ماه رمضان و عبادت در آن پرداخت و گفت: روزه در میان عبادات از ویژگی خاصی برخوردار است، به این ترتیب که همه عبادات جنبه اثباتی دارند، یعنی شخص باید مجموعه اعمالی را برای تحقق آن انجام دهد، لکن ویژگی روزه این است که در این نوع عبادت فرد هیچ عملی را انجام نمی دهد و تنها با  قصد و نیت از ابتدای طلوع فجر تا اول مغرب از مبطلات امساک می‌کند.

وی افزود: از آنجایی که این عبادت با قصد و نیت درونی محقق می‌شود، نمی تواند ریا داشته باشد و قطعا منظور آن روزه ای است که پرهیزکاری در آن است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار