امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94386
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گلزاری با اشاره به ضرورت راه اندازی مجلس جوانان در کشور گفت: عده‌ای معتقدند که بیکاری، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گلزاری با اشاره به ضرورت راه اندازی مجلس جوانان در کشور گفت: عده‌ای معتقدند که بیکاری، اشتغال و ازدواج مهمترین مشکلات جوانان کشور است و نباید به دنبال طرح‌های لوکسی چون مجلس جوانان رفت.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به این مطلب که طرح راه اندازی مجلس جوانان ناشی از بی دردی و بی خیالی نیست افزود: شادی و نشاط، مشارکت در تصمیم گیری‌های سیاسی و اجتماعی ، هویت و اوقات فراغت نیز از نیازهای اصلی جوانان است که نباید در سایه مشکلات اقتصادی و رفاهی آنها را از یاد ببریم.

گلزاری تصریح کرد: بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات بازتاب حقارت‌هایی است که برای افراد در عرصه زندگی فردی یا اجتماعی و سیاسی اتفاق می‌افتد. در حالی که امام خمینی(ره) در سخنرانی تاریخی خود در بهشت زهرا فرمودند: من آمده ام بزرگواری شما را به شما بازگردانم. ما هم باید با همین نگاه با جوانان رفتار کنیم.

وی افزود: بسیاری جوان امروز را مترادف آسیب و رفتار پرخطر قلمداد می‌کنند در حالی‌که اگر با جوان به زبان تکریم و احترام سخن گفته شود بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها کاهش می‌یابد.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به مشکلات متعددی که جوانان کشور با آن روبرو هستند گفت: میانگین بیکاری در جوانان 15 درصد بیش از میانگین کشوری است، جوانان زیادی در صف دریافت وام ازدواج مانده اند، مسکن همچنان از مهمترین معضلات جوانان است، آسیب‌های اجتماعی نیز به مرز هشدار رسیده؛ با این همه معتقدم جوان ایرانی از نجیب ترین و تواناترین نیروهای این کشور است.

گلزاری با اشاره ضرورت تشکیل مجلس جوانان گفت: البته در گذشته تلاش‌های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته و مجمع ملی جوانان هم پس از مطالعات و تلاش های فراوان شکل گرفت اما با غلبه نگاه جوان هراسی و جوان فریبی در کشور این نهاد تعطیل شد.

وی تصریح کرد: اگر بناست مجلس جوانان راه اندازی شود نیازمند بررسی دقیق، نیازسنجی و کار کارشناسی هستیم تا بتوانیم با توجه به تجربیات داخلی گذشته و تجربیات جهانی در زمینه مجلس جوانان در سایر کشورهای دنیا به تصمیمی درست و منطقی برسیم.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به نخستین جلسه شورای مشورتی مجلس جوانان گفت: سعی کردیم در این شورا ترکیبی از جوانان فعال در مجلس دانش آموزی، افراد فعال در حوزه ارتباط با تشکل‌های جوانان و دانشجویان و صاحبنظرانی که در گذشته در زمینه تشکیل مجمع ملی جوانان ایفای نقش کرده اند استفاده کنیم.

وی افزود: این شورا مباحث اولیه تشکیل مجلس جوانان، چرایی و ضرورت تشکیل و بررسی فرآیند تاسیس را مورد بحث قرار می دهد و در ادامه از نظرات متخصصان، کارشناسان و دستگاههای مسئول قطعا استفاده خواهد شد.

معاون ساماندهی امور جوانان در بخش دیگری با اشاره به بحث‌های رسانه ای مطرح شده در خصوص تفکیک حوزه جوان و ورزش در ماه‌های اخیر گفت: مساله ادغام یا تفکیک نباید ما را از کارهای اصلی خود غافل کند متاسفانه بدون مطالعه و کار کارشناسی و به صورت ضربتی حوزه جوانان با ورزش ادغام انجام شد و امروز همه به مشکلات آن واقف هستند. بنابراین اگر قرار است مجددا تصمیمی در حوزه جوانان صورت بگیرد باید با مطالعه دقیق و کار کارشناسی باشد نه به صورت هیجانی و شتاب زده.

گلزاری افزود: بنده از سال 71 و از آغاز تأسیس شورای عالی جوانان تا تمام ادوار سازمان ملی جوانان به عنوان مقام مسئول یا کارشناس حضور داشته‌ام. با قاطعیت می گویم که ادغام ورزش و جوانان مصیبت های فراوانی را برای حوزه جوانان داشته اما باور هم ندارم که دردهای جوانان با تفکیک حل خواهد شد

وی افزود: برای رسیدن به ساختار مطلوب جوانان همزمان با شورای راهبردی جوانان وزارتخانه، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و فراکسیون جوانان مجلس در حال رایزنی و تبادل نظر هستیم و نظرات کارشناسی خود را به این مجموعه ها منتقل می کنیم. 

معاون ساماندهی وزارت ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: بحث‌ها و نظرات مطرح شده در خصوص ساختار حوزه جوان ما را از کارهای اصلی خود غافل نمی‌کند و تشکیل شورای مشورتی مجلس جوانان نیز یکی از همین وظایفی است که با جدیت آن را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش فارس، نخستین نشست مشورتی مجلس جوانان با حضور نجم الدین محمدی، مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان، اکبر افتخاری عضو هیأت مدیره بیمه ایران و دبیر مجمع ملی جوانان سابق، امین عارف نیا رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و رئیس سابق دبیرخانه مجلس دانش آموزی، سید مهدی جولایی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی و  مسئول شاخه جوانان و سازمان دانشجویی حزب موتلفه اسلامی، سعید اله بداشتی دستیار جوان مناطق آزاد و عضو شورای راهبردی جوانان وزارت ورزش و جوانان، روح اله مدبر مشاور طرح‌های ملی معاونت ساماندهی وزارت ورزش و جوانان، حجت نظری، رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، دکتر رضا حجتی، عضو اسبق شورای مرکزی انجمن‌اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، فائزه دولتی از اعضای سابق مجلس دانش آموزی و دبیر کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، علی شاهرخی رئیس دوره پنجم مجلس دانش آموزی، فاطمه کلانتری رئیس دوره ششم مجلس دانش آموزی، کاوه رضوانی راد نماینده ادوار مجلس دانش آموزی و علی صالحی از فعالان تشکیل مجلس دانش آموزی برگزار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها