امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94387
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ شهرام گیل آبادی در بازدید از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن تقدیر از فعالیت های خبرگزاری گفت: ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ شهرام گیل آبادی در بازدید از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن تقدیر از فعالیت های خبرگزاری گفت: الحمدلله امروز خدمت دوستان رسانه ای هستیم که موثرند و درصد تاثیر آنان آنقدر بالاست که حتی می‌توانند روی موازنه های بین المللی تاثیر بگذارند. این را نه به عنوان یک همکار رسانه ای، بلکه به عنوان یک معلم کوچک رسانه می گویم که 24 سال است در حوزه رسانه کار می کنم.

وی ادامه داد: الحمدلله فارس تبدیل به وجاهت و حیثیتی برای کشور شده و خدا را شاکرم که با زحمات شما بزرگواران این امر بزرگ محقق شده است. امروز دست ما از خبرگزاری های بین المللی در کشور خالی است و امپریالیسم رسانه ای در دنیا باعث شده محدوده های مشخصی برای حرف ما قائل شوند و حرف های اصلی انقلاب اسلامی در رسانه ها مکتوم بماند.

گیل آبادی افزود: اما جریان‌های رسانه ای مثل فارس توانسته اند در این زمینه راهگشا باشند و کارهای بزرگی انجام دهند که امروز بسیاری از رسانه های بزرگ دنیا نمی توانند از کنار اخبار فارس راحت بگذرند و این نه تعارف و نه مداهنه است.

وی تاکید کرد: امروز ما در دنیا در فضای رسانه ای به سر می‌بریم که دنیا خیلی خوب می داند مزیت ما تکنولوژی نیست، بلکه تولید محتوای فرهنگی است. حضرت امام (ره) هم در این خصوص فرمودند نمی توانیم به جز حرف انقلاب حرفی بزنیم تا بر دنیا اثر بگذاریم. این حرف امام که امروز از زبان شاگردان ایشان در رسانه مطرح می شود، در دنیا به عنوان حرفی نافذ مطرح است که بر روح ها و وجدان های انسانی که در سیطره قدرت ها نیستند، اثر می گذارد و این به برکت نظام و رهبری است و امروز باید قدرشناس این برکت باشیم.

مشاور شهردار تهران اضافه کرد: امروز ما باید به عنوان اهالی رسانه بتوانیم خدمتگزار مردم باشیم و حرف شیوای جمهوری اسلامی را با خدمت و زحمت جهادی به گوش مردم برسانیم و دنیا برآیند این حرف را باید ببیند و رسانه ها باید پیشاهنگ انتشار این حرف باشند و اگر نتوانند این کار را بکنند، اول در حق خود و بعد در حق جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام متفاوت و گونه گون در بین نظام های سیاسی مختلف و سوم در حق فرهنگ انسانی ظلم کرده اند.

وی در ادامه گفت: واقعیت این است که امروز فرهنگ انسانی صدای محدود رسانه ای ما را به خوبی جویا می‌شود و می‌یابد. زیرا امپریالیسم رسانه‌ای بر خلاف تصور بسیاری که در کشور ما فکر می کنند منع رسانه‌ای وجود ندارد، شبکه‌های ما را محدود می‌کند و تنها بخش های دلخواه خود را پخش می کند و چهره و فرمایشات مقام معظم رهبری را به صورت زنده پخش نمی کند و این تبدیل به یک پروتکل در رسانه های آنها شده و دائم این زنجیره باید و نباید به عنوان سیاست رسانه ای مطرح می شود.

گیل آبادی تصریح کرد: امروز ما نیاز به رسانه هایی مثل فارس داریم تا تفکر رسانه ای متفاوت به عنوان برآیند جمهوری اسلامی، ولو به طور محدود در دنیا مطرح شود و جویندگان حقیقت این محتوا را می یابند. چند وقت پیش خانمی که مدیر رادیوی مسلمانان آفریقای جنوبی است، مهمان ما بود و در بازدید از حسینیه جماران در حالی که نمی توانست اشک های خود را کنترل کند، به من گفت من شیعه هستم، ولی در کشور خود نمی‌توانم این را ابراز کنم و از فرمایشات نافذ امام خمینی (ره) و دو سه کتاب ایشان بهره بردم و از فضای مسیحیت فاصله گرفتم و شیعه شدم.

وی خاطرنشان کرد: امروز حتی این فرهنگ صامت پویایی خود را در فرهنگ انسانی به وجود آورده است. اگر فرهنگ جمهوری اسلامی بخواهد سفر کند، فقط به واسطه حرف های نافذ می تواند سفر کند.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران افزود: امروز هر انسانی می تواند مخاطب رسانه باشد؛ زیرا در فضای رسانه ای جدید همه ما تبدیل به کاربر شده ایم که می توانیم با یک کامنت معمولی موجی ایجاد کنیم. بنابراین اگر تنبلی و کاهلی کنیم و فکر کنیم دیگران به جای ما حرف ما را می زنند، به وجاهت رسانه، جمهوری اسلامی و فرهنگ انسانی ظلم کرده ایم. بنابراین باید شاکر این فرصت رسانه ای باشیم.

وی درباره بازدید خود از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: علت اینکه امروز با مدیران مجموعه شهرداری خدمت رسیدیم، علاوه بر تجدید دیدار اول تقدیر و تشکر از زحمات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بود تا بگوییم به رغم اینکه در شهری با پیچیدگی کاری متعدد هستیم، نسبت به کار شما تحلیل داریم و زحمات شما را می فهمیم و به قصد تقدیر و تشکر آمدیم.

گیل آبادی تاکید کرد: ما خود را مکلف می دانیم که پشتیبان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس باشیم و اگر کاری، فضایی و امری نیاز به ورود ما داشته باشد، ما به عنوان برادران تخصصی شما آمادگی پشتیبانی داریم. اگر نیاز باشد ما حتی به شکل فیزیکی در کنار شما باشیم، این کار را انجام می دهیم، زیرا مردم به اهالی رسانه به عنوان سرآهنگ فکری جامعه امروز نگاه می کنند.

مشاور شهردار تهران در ادامه گفت: امروز تهران با همه پیچیدگی های خاص خود، در نگاه کسانی که غریبه هستند و از سایر کشورها وارد می‌شوند و نمی‌توانند نگاه انسانی خود را دریغ کنند، تبدیل به یک باغشهر بزرگ شده است. سرانه 15 و نیم متری فضای سبز را به عنوان یک شاخص جدی ارتقای کیفیت زندگی مطرح است که با احتساب جنگل های اطراف تهران، سرانه 23 متری فضای سبز را داریم.

وی اضافه کرد: امروز تهران در فضای مدیریت شهری خود به رغم همه کاستی‌ها در اداره یک کلانشهر بزرگ، تصمیم گرفته خدمت را سرآهنگ کار خود قرار دهد و این خدمت از نوع قصد قربت و با ترسیم جهاد پیش روی خود باشد. طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هیچ چیزی جز مدیریت جهادی سرآهنگ فعالیت ما نیست. مدیریت شهری فقط به خاطر کار مدیریتی منسجم نمی کوشد خدمات خود را به شهروندان گسترش دهد، بلکه به دنبال کار خدایی برای الگوسازی هستیم. میزان گسترش خطوط مترو در هشت سال گذشته که امروز به 152 کیلومتر رسیده، با هیچ دوره مدیریت شهری قابل قیاس نیست و شهردار تهران و مدیران شهرداری برای سه و نیم سال آینده بنا دارند در این زمینه رکورد تازه ای در مدیریت جهادی و خدایی به جای بگذارد.

گیل آبادی تصریح کرد: تلاش مدیریت جهادی شهرداری تهران این است که با الگوی فرهنگی که بر اساس محورهای 18 گانه فرمایشات مقام معظم رهبری ترسیم شده، خدمات فرهنگی و اجتماعی بزرگی را برای مردم این شهر ماندگار کند.

وی با اشاره به سیاه نمایی رسانه های بین المللی درباره جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز بسیاری دوست دارند نگاه سیاهی را در این شهر بپراکنند که اصلا مردم ما این نگاه را برنمی تابند. این نگاه توهم دروغینی است که با شایستگی های این شهر و مردم آن مطابقت ندارد. با بررسی هر یک از شاخصه ها متوجه می شویم که تهران در حال رسیدن به یک طراز بین المللی است که وقتی آمار پیشرفت های آن را به مجامع بین المللی ارائه می دهیم، برای آنان قابل تصور نیست.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با ذکر مثالی گفت: همین چند روز پیش یک تیم تخصصی 10 نفره در حوزه سازه وارد شهر شدند که تهران را شهر سازه های برجسته و ابرسازه ها تعریف کردند و گفتند قبل از ورود به تهران این تصور را درباره آن نداشتند. پروفسور کوآک که قبل از انقلاب شهرک اکباتان را طراحی کرده و شاگرد چامسکی و اساتید و اندیشمندان بزرگ دنیا بوده، وقتی وارد تهران شد، گفت تهران یک باغشهر است که فکر نمی کردم چنین زیبا شده باشد. وی بر فراز برج میلاد اشک از چشمانش جاری شد و گفت وقتی ما آمدیم اکباتان را بسازیم، تنها قصد داشتیم نگینی را به جای بگذاریم تاکه نظام شاهنشاهی بتواند به آن افتخار کند. اما تهران امروز قابل رقابت با 10 پایتخت برتر دنیا است.

گیل آبادی تاکید کرد: ما کار و خدمت رسانی به مردم را ادامه می دهیم و از کار شبانه روزی برای خدمت به مردم دریغ نداریم و وقتی پروژه ای برای خدمت به مردم افتتاح می شود، این بزرگترین خسته نباشید برای ماست. این کلانشهر بزرگ که یک موزه بزرگ فرهنگ، تاریخ و تمدن نیز هست، آراستگی جدی و اساسی به فضایل انسانی هم دارد و شایستگی دارد به خوبی آن را به عنوان نماد و نمودی در فضای خاورمیانه معرفی کنیم و آن را به فضای شایسته ای برای تحقق مدیریت جهادی تبدیل کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: مدیریت شهری تهران آمادگی همکاری منظم و جدی با رسانه ها را دارد و پیوند معنایی خوبی می تواند با آنها داشته باشد تا این پیوند بتواند خدمات جمهوری اسلامی را به اطلاع جهان برساند. این همت در فضای مدیریت شهری و مدیریت جهادی تهران وجود دارد و آماده هستیم که از خدمات شما پشتیبانی کنیم تا دنیا خدمات جمهوری اسلامی را ببیند و بداند حاکمیت محاصره شده توسط امپریالیسم رسانه ای می تواند حرف های جدی با پشتوانه اسلام، ولایت فقیه و تک تک جوانان برومند و عزتمند خود داشته باشد.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها