امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94391
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید نظام الدین موسوی در جریان بازدید شهرام گیل آبادی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهردار تهران از خبرگزاری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید نظام الدین موسوی در جریان بازدید شهرام گیل آبادی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهردار تهران از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ما خود را خارج از مجموعه شهری نمی دانیم و نمی توانم خوشحالی خود را پنهان کنم که مجموعه شهرداری و روابط عمومی آن برخوردار از چهره ها و عناصری است که عنصر فرهیختگی را انصافا به این مجموعه رسوخ و نفوذ دادند.

وی ادامه داد: شهرداری در نگاه عموم مردم به طور طبیعی بیشتر مجموعه ای خدماتی است و قبلا بعضی بزرگانی که در راس این مجموعه قرار می گرفتند،‌ از روی تواضع و برای نشان دادن خدمتگزاری خود به مردم می گفتند ما سپور مردم هستیم، اما امروز علاوه بر وجه خدمتگزاری، عنصر فرهیختگی در شهرداری بیشتر دیده می شود. بسیاری از خدمتگزاران شهرداری زحمتکش بودند،‌ اما عنصر تعهد و فرهیختگی در آنها کمتر دیده می شد. اما امروز باید خدا را شاکر باشیم که عناصری در مقام مسئولیت قرار گرفته اند که از بن دندان به نظام و انقلاب متعهد هستند.

موسوی اضافه کرد: زمانی می گفتند بچه مسلمان ها نمی توانند شهر را اداره کنند و این کار را باید به تکنوکرات ها و متخصصان سپرد، اما فعالیت های شهرداری در دوره اخیر این فرضیه را باطل کرد و نشان داد که مسئولان شهرداری می توانند هم متعهد و هم متخصص باشند. ما مدل کوچکتری از شهرداری را در فارس پیاده کرده ایم که می توان هم متخصص و هم متعهد و پای بند به مبانی و موازین بود. نسبت بین شهرداری و خبرگزاری در یک مقیاس کوچکتر همین شباهت از نظر تخصص و تعهد است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه گفت: یکی از دستگاه هایی که انصافا می توان برچسب مدیریت جهادی را به آن الصاق کرد، شهرداری تهران است. در مدت اخیر کارهای بزرگی در شهر انجام شده که نسبت به گذشته قابل قیاس نیست. شهر تهران دچار تغییرات اساسی شده است. یک زمانی احساس می کردیم تهران دیگر جای زندگی نیست و به بن بست هایی خورده که قابل برطرف شدن نیست. اما سال های اخیر و بن بست شکنی ها در شرایط سخت نشان داد می توان افق های جدیدی را پیش روی این شهر و مردم آن قرار داد.

وی تاکید کرد: شهر تهران به عنوان یک نماد به اندازه کل کشور اهمیت دارد. دولت و دستگاه های دیگر باید عدالت را در کشور رعایت کنند، اما تهران به عنوان نماد کشور اهمیت ویژه ای دارد و اولین برداشت ها نسبت به کلیت گفتمان انقلاب اسلامی در تهران به اذهان مسافران و مهمانان خارجی متبادر می شود.

موسوی افزود: دیگران در تلاش برای بایکوت کردن ما یا ارائه تصویری واژگون از جمهوری اسلامی به جهان هستند. اما در این بمباران خبری که سانسور و بایکوت خبری باعث بی خبری جهانیان از وضعیت ما شده، به رغم همه مشکلاتی که در تهران نیز مثل همه شهرها وجود دارد، کارهای اساسی انجام شده و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی در بسیاری از حوزه ها قابل انکار نیست و این کار بزرگی است که به همت مدیران جهادی شهرداری صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از محاسن موجود در گفتمان حاکم بر شهرداری در هشت سال اخیر، تاکید بر کارآمدی است. بعضی از دوستان انقلابی حرف های خوبی می زنند، اما در سطح شعار باقی می مانند. انقلاب ما حرف های خوبی دارد و ماهیت متفاوتی نسبت به بسیاری از انقلاب های جهان دارد، اما حرف های خوب کفایت نمی کند و لایه انتزاع بخشی از گفتمان است، اما گفتمان موثر لازم است که در همه حوزه ها ساری و جاری باشد.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد: زندگی اجتماعی ابعاد گوناگونی دارد و کار مردم را با حرف های خوب نمی توان پیش برد. باید برای همه مردم برنامه داشته باشیم. زیرا بدون هم افزایی و فکر کردن به کارآمدی گفتمان نظام و انقلاب، بزرگترین تجربه دولت دینی بعد از پیامبر اسلام (ص) به بن بست می خورد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه نگاه ها و انسان های فکور متعهد و متخصصی در نظام هستند که نمونه های آن در شهرداری تهران مشاهده می شود که فکر و عمل می کنند و برای زندگی مردم مایه گشایش می شوند که این قابل تقدیر است. انسان این ستاره ها را می بیند و به تداوم این راه در آینده امیدوار می شود.

موسوی سپس خطاب به گیل آبادی گفت: یکی از مایه های خوشحالی ما این است که شما و همکارانتان اهالی رسانه بوده اید؛ زیرا تا شخصی رسانه را نشناسد، حرف رسانه ها را درک نمی کند. خوشبختانه این گره در شهرداری تهران باز شده و افرادی در شهرداری هستند که معلم رسانه هستند و آثار متعدد و سوابق خوبی در این حوزه دارند.

وی تاکید کرد: ما آمادگی کامل داریم و وظیفه خود می دانیم که به شهرداری تهران کمک کنیم. زیرا از نظر گفتمانی فاصله ای بین خود و شهرداری تهران نمی بینیم. حتی انتقادات ما هم که می کوشیم منصفانه باشد، در راستای کمک به شهرداری است. علاوه بر این ما در کنار اطلاع رسانی، به دنبال جریان سازی به ویژه در زمینه فرهنگی اجتماعی هستیم.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها