امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94398
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در اقدامی سؤال‌برانگیز شاهزاده «عبدالعزیز بن فهد»، رئیس پیشین شورای وزیران عربستان و یکی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در اقدامی سؤال‌برانگیز شاهزاده «عبدالعزیز بن فهد»، رئیس پیشین شورای وزیران عربستان و یکی از مالکان مجموعه رسانه‌ای «ام.بی.سی» (MBC) اعلام کرد که دیگر از شبکه «وصال» حمایت نمی‌کند.

شبکه وصال یک شبکه مذهبی افراطی وهابی است که به دو زبان عربی و فارسی برنامه پخش می‌کند. رویکرد این شبکه «وهابیت سلفی» و عملکرد آن «تند رو مذهبی» است که مدیریت محتوایی بخش فارسی آن بر عهده فردی موسوم به «عبدالرّحیم ملازاده» است که وابستگی رسانه‌ای آن به تلویزیون «الوصال» کویت است و در ماه رمضان 1432 ق. تاسیس شد.

بن فهد در توییت‌هایی که در صفحه توئیترش منتشر کرد گفت: در پایان سال 2011، شبکه وصال از ما خواسته بود از این شبکه حمایت کنیم که ما از آنها حمایت کردیم اما خواسته بودیم که فعالیتشان در راستای حمایت از «سنت نبوی» باشد اما آنها به این مسئله پایبند نبودند.

 

بن فهد کسی است که زمانیکه در دسامبر سال 2011 بخش فارسی «وصال» را برای هدف قرار دادن اهل سنت ایران و افعانستان افتتاح کرد، در توئیتر خود به «محمد العریفی» شیخ وهابی لندن نشین که در ماجرای سوریه به «شیخ جهاد نکاح» معروف شد، نوشت: به تو بشارت می‌دهم که وصال فارسی از امروز آغاز به کار می‌کند.

هنوز روشن نیست که دلیل این عقب‌نشینی آشکار عربستان از شبکه افراطی و اختلاف‌افکن مذهبی «وصال» چیست. شبکه وصال تنها یکی از 15 شبکه مذهبی وهابی است که با حمایت عربستان سعودی علیه شیعیان برنامه پخش می‌کند.

بن فهد همچنین از موضع این شبکه اعلام برائت کرد و گفت: ما از رویکرد این شبکه برائت می‌جوییم و امیدواریم که به موضع صحیح اهل سنت واقعی بازگردند.

این اذعان صریح بن فهد نشان می‌دهد که شبکه وصال سابقا و اکنون بر خلاف منافع مسلمانان و علیه وحدت آنان برنامه پخش می‌کرد و می‌کند.

عبد العزیز بن فهد با عموی خود یعنی شاهزاده «مقرن بن عبد العزیز» جانشین ولی‌عهد کنونی عربستان و رئیس وقت سازمان جاسوسی عربستان روابط بسیار نزدیکی دارد. مقرن 69 ساله برخی طرحهای رسانه‌ای در جهان عرب و لندن را پشتیبانی مالی می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار