امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94407
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزارش فارس، پایگاه خبری تلویزیون «سی‌ان‌ان» عربی در گزارشی به جزئیات پیام «احمد الاسیر» شیخ سلفی لبنان خطاب به مقامات عربستان سعودی، ...

به گزارش خبرگزارش فارس، پایگاه خبری تلویزیون «سی‌ان‌ان» عربی در گزارشی به جزئیات پیام «احمد الاسیر» شیخ سلفی لبنان خطاب به مقامات عربستان سعودی، پرداخت و افزود:‌ الاسیر در پیامی تصویری که در صفحاتی با نام خودش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، مقامات آل سعود را به خاطر برخی از کارهایشان به توبه به درگاه خدا دعوت کرد.
پس از آنکه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر  پیام شیخ سلفی «احمد الاسیر» خطاب به حامیان سابق خود سران سعودی را منتشر کرد، اکنون جزئیات آن را ارائه می‌کند.
بر اساس گزارش‌های خبری لبنانی، احمد الاسیر، عامل پروژه آشوب در شمال لبنان بود که با افشای ماهیت کارهای او و هواداران مسلحش در لبنان، تحت تعقیب قضایی این کشور قرار گرفت و وی اکنون که حمایت عربستان را بی‌فایده می‌بیند، دست به انتقاد شدید و افشاگری علیه عربستان زده است.
بر اساس این گزارش، احمد الاسیر در پیام تصویری خود گفت: پیامبر ما (ص) می‌گوید که دین همان نصیحت است. از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهم که این سخنانم به گوش آل سعود به خاطر نقش و تاثیری که در سطح امت دارند، برسد. اگر بین دستاوردهای شما و دستاوردهای کشورهای دشمن اسلام و [حتی] مسلمانان... مقایسه کنیم، در می‌یابیم که شما در دو عرصه داخلی و خارجی شکست بزرگی متحمل شده‌اید.

الاسیر در بیان علت این مقایسه اعلام کرد که دیگر کار [برای عربستان] از کار گذشته است و خطاب به آل سعود افزود: شکست‌های شما بر ما در کشورهایمان یعنی در لبنان، سوریه و عراق و هر مکان دیگری تاثیر گذاشته است. بنده کمک‌های جسته و گریخته شما را انکار نمی‌کنم ولی شما بر سرزمین «حرمین شریفین» حکمرانی می‌کنید و همه مفهوم سرزمین حرمین شریفین برای سایر کشورهای اسلامی را می‌دانند و درک می‌کنند... خداوند ثروت‌های بیکران و ملت شریفی به شما عنایت کرده است. ..ولی برای نمونه ایران چه چیزهایی دارد؟ صهیونیست‌ها بدون حمایت خارجی حتی نمی‌توانند زنده بمانند. ولی شما در عرصه داخلی در زمینه صنعت، مبارزه با بیکاری و حتی در زمینه عمران و آبادانی دنیا که آخرین دغدغه ما مسلمانان است، چه اقداماتی انجام داده‌اید؟.

این شیخ سلفی که دشمنی سر سختی با شیعیان، حزب الله، محور مقاومت و ایران دارد، به ایران اشاره کرد و افزود: آری برای ایران مهم نیست که بلندترین آب‌نما (فواره)، بزرگترین برج و بزرگترین ساعت را بسازد. این موضوعات برای آنها اهمیتی ندارد. ولی همه می‌دانند که در زمینه‌های نظامی، تسلیحاتی و تولید اسلحه و همچنین در قدرت و سیاست خارجی به چه دستاوردهایی دست یافته است.

الاسیر در بیان علت پیشرفت جمهوری اسلامی ایران نسبت به عربستان سعودی گفت: علت آن بسیار ساده است. آنها حمایت از دین و فعالیت به خاطر اعتقاداتشان را در رأس اولویت‌های خودشان قرار دادند.. ولی نخستین اولویت شما (آل سعود) محافظت بر حاکمیت و پادشاهی خودتان با روش‌های اشتباه است. چگونه؟.. از طریق راضی نگه داشتن همیشگی غرب.

به گفته احمد الاسیر که متهم به عملیات تروریستی در لبنان و اقدام علیه امنیت ملی و هدف قرار دادن ارتش این کشور است، عربستان سعودی به منظور راضی نگه داشتن غرب، به اندیشه‌های لیبرالی و افکار مشابه روی آورده و فرهنگ کشورشان را متأثر از لیبرال‌ها کرده‌ است.

وی  خطاب به آل سعود افزود: به نمایندگی از اهل سنت در کشورهای عربی و اسلامی از لیبرال‌ها حمایت می‌کنید و ناچار به نام اسلام همانند جنایتکاران غربی و در رأس آنها آمریکا و صهیونیست‌ها به مبارزه با تروریسم برخاستید... شما را به خدا قسم، آیا پیامبر شما (ص) لیبرال بود؟. اگر عذر و بهانه شما محافظت بر امنیت و آرامش در پادشاهی خودتان باشد، مدینه چگونه و بر چه اصلی تشکیل شد؟... در زمان پیامبر (ص) امنیت در مدینه چگونه بود که اسلام در همه جهان منتشر شد. بنابراین شما را به عزت پدرانتان، صحابه گرامی و پیروان آنها دعوت می‌کنم که با قدرت به کتاب (قرآن) و سنت چنگ بزنید و در راستای خدمت به دعوت محمدی گام بردارید.

وی در بخش پایانی پیام تصویری خود آل سعود را به توبه درگاه خدا و پرهیز از گرایش به غرب و شرق دعوت کرد و افزود:‌ مسلمانانی در سوریه و در مناطق دیگر رنج می‌برند،... از علمای خود بپرسید و بنده از آنها سئوال می‌کنم «آیا این کمک[های مالی آل سعود به لبنان و مصر] در شرع خدا جایز است؟».

«احمد الاسیر» امام جماعت سابق سلفی و تندروی یکی از مساجد اهل تسنن شهر «صیدا» از سال گذشته تا کنون از دست دستگاه قضایی لبنان فراری شده‌ و با حمایت برخی کشورهای منطقه‌ای از جمله عربستان اقداماتی مسلحانه در داخل لبنان و علیه نیروهای ارتش این کشور انجام داد.

وی  قبل از آشوب در لبنان، در جهان اسلام و حتی در بین طایفه اهل سنت نیر چهره ناشناخته‌‌ای بود تا اینکه به ناگاه در سخنرانی‌های مختلف و تحریک آمیز، دیدگاه‌ها و مواضع ضد حزب الله خود و دیگر شخصیت‌های شیعه لبنان را علنی کرد.

این شیخ سلفی اقدامات تحریک آمیز و انتقادات تند خود را دفاع از اهل سنت لبنان برشمرد به طوری که به زعم وی اهل سنت در این کشور مورد سرکوب واقع می شوند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار