امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94413
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع» مصر، «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهور مصر در سالگرد جنگ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع» مصر، «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهور مصر در سالگرد جنگ رمضان 1973 کشورهای عربی با مصر، مقاومت مردم و تصمیم شروع جنگ با رژیم صهیونیستی را بارزترین ویژگی این نبرد توصیف کرد.
عبدالفتاح السیسی، در ادامه گفت: انور سادات، شروع جنگ علیه اسرائیل را کلید زد و در آن مقطع همه دنیا بر این باور بودند که مصر هیچ پیروزی نمی‌تواند به دست آورد.
السیسی ادامه داد: مردم در آن زمان به مدت 7 سال تبعات جنگ را تحمل کردند و در آن مقطع، جز به کرامت و باز پس گیری خاک کشور به چیز دیگری فکر نمی‌کردند و پیروزی در این جنگ ترس و خوف مردم مصر و عرب را از میان برد.
رئیس‌جمهور مصر همچنین در ادامه با پیش کشیدن موضوعات اقتصادی گفت: هم اکنون حکومت و ریاست‌جمهوری نمی‌توانند به تنهایی کاری را به پیش ببرند و این مردم هستند که می‌توانند کارهای محال را ممکن سازند، هنگامی که موضوع ریاست‌جمهوری را برای من مطرح کردند، پیمان بستیم که کار کنیم و حال به طور جد و صریح می‌گویم که ما به سعی و تلاش بسیار به مدت دو سال نیاز داریم.
عبدالفتاح السیسی، تصمیمات اخیر اقتصادی را از روی ناچاری خواند و از آن به عنوان داروی تلخ یاد کرد. وی در این مورد اضافه کرد: افزایش قیمت‌ها به محبوبیت من ضربه خواهد زد ولی برای نجات کشور این موضوع ضروری است و با وجود تمامی تصمیمات به استقراض  250 میلیارد پوند مصری نیاز داریم.

در حال تکمیل..

انتهای پیام/ص

 
برچسب ها:
آخرین اخبار