امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94436
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه بر لزوم مشارکت کشورهای منطقه از جمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه بر لزوم مشارکت کشورهای منطقه از جمله ایران در حل بحران سوریه، تأکید کرد.
آقای بوگدانوف که با خبرگزاری ریانووستی گفت‌وگو می‌کرد، در مورد نحوه ادامه مذاکرات صلح در سوریه، گفت مسکو پیشتر هم ایده ایجاد یک روند موازی مذاکرات ژنو را مطرح کرده بود.
وی افزود: «این یک راه کمکی است، نه جایگزین. در گذشته ما در مورد وارد کردن دیگر کشورهایی که ممکن است تأثیر مثبت بر سوری‌ها داشته باشند، بحث کردیم. یعنی علاوه بر روسیه و آمریکا به عنوان بنیانگذاران مذاکرات ژنو، کشورهایی چون عربستان، ایران، ترکیه، مصر و شاید قطر هم اضافه شوند و سازمان ملل نیز وارد عمل شود. هنوز هم پیشنهاد ما این است که در این مورد بحث شود.»
مذاکرات ژنو، گفت‌وگوهای صلحی است که طی دو دور در سوئیس برگزار شد. در دور دوم آن مذاکرات، نمایندگان دولت سوریه و مخالفان مذاکرات مستقیم نیز داشتند، اما گفت‌وگو بی‌نتیجه به پایان رسید. در آن دور از ایران نیز برای شرکت در مذاکرات دعوت شد، اما پس از مدتی «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل، تحت فشارهای آمریکا این دعوت را پس گرفت.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها