امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94467
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 158
 گفتگوهایی که این روزها در نشریات غربی با تروریست‌های اروپایی در سوریه و عراق انجام می‌شود نشان می‌دهد اروپا و امریکا باید بیشتر ...

 گفتگوهایی که این روزها در نشریات غربی با تروریست‌های اروپایی در سوریه و عراق انجام می‌شود نشان می‌دهد اروپا و امریکا باید بیشتر از کشورهای منطقه در ترس و نگرانی به سر ببرند.

به گزارش پیروان موعود، این تنها کشورهای همسایه عراق و سوریه نیستند که باید از احتمال حملات تروریستی داعش به سرزمینشان نگران باشند. هر قدر که از زمان حضور تروریست های اروپایی در سوریه و عراق می‌گذرد و بحران این دو کشور ادامه پیدا می‌کند ، سازمان‌های اطلاعاتی اروپایی و آمریکایی نیز به این فکر می‌افتند که با این حجم عظیم از افرادی که هم اکنون در سوریه و عراق در حال مبارزه هستند و قرار است دوباره به کشورشان بازگردند، چه کنند.

تا پیش از این داعش عنوان کرده بود که اولویت اصلی برای مبارزینش تصرف سرزمینهای اسلامی است و کاری به کشورهای اروپایی ندارد اما گفت و گوهایی که این روزها در نشریات غربی با تروریست های اروپایی در سوریه و عراق انجام می شود نشان می دهد اروپا و امریکا باید بیشتر از کشورهای منطقه در ترس و نگرانی به سر ببرند.

نشریه دیلی میل چاپ انگلستان در گفت و گویی با یکی از تروریست های داعش که گفته است پیش از این مقیم انگلستان بوده ، به ابعاد دیگری از اهداف داعش پرداخته است .

در این گزارش آمده است : یکی از مبارزین انگلیسی که مدعی حضور در سوریه و جنگ با حکومت بشار اسد شده است ، چندی پیش گفت و گویی را با شبکه بی بی سی 5 و برنامه زنده نیکی کمپبل انجام داده و مدعی شده است تنها زمانی که به انگلستان باز می گردد که پرچم سیاه رنگ حکومت خلافت اسلامی (داعش) را بر بالای کاخ باکینگهام ببیند !

این مرد که نام ابواسامه را برای خود انتخاب کرده ، عنوان کرده که در سوریه آموزشهای نظامی دیده ، و طریقه ساخت بمب های دست ساز را دیده و در طول یک سال گذشته برای جبهه النصره که یک گروه وابسته به القاعده در سوریه است می جنگیده اما اخیرا برای داعش می جنگد . اسامه که لهجه اش می گوید احتمالا باید از اهالی شمال انگلستان باشد ، تاکید کرده که تنها برای ایجاد حکومت خلافت اسلامی وارد کارزار مبارزه با دولت بشار اسد شده است . او تصریح کرده : «شما نمی دانید جنگ برای تاسیس حکومت اسلامی یعنی چه . شما هیچ چیز در انگلستان ندارید ، در انگلستان فقط شیطان حضور دارد .»

او در ادامه گفت : «اگر زمانی من به انگلستان بازگردم ، مطمئن باشید حتما حکومت خلافت اسلامی در این کشور برپا شده و یا من همراه دیگر نیروها به انگلستان می آیم تا با حکومت شما وارد جنگ شده و پرچم سیاه رنگ خلیفه را بر بالای کاخ باکینگهام و تاور بریج نصب کنم . »

وی البته در ادامه اضافه کرده است که در شرایط فعلی قصد بازگشت به انگلستان را ندارد و فعلا باید به ظهور دوباره خلافت اسلامی در شام و عراق کمک کند .

اسامه بیان کرده است که در ابتدای امر با مخالفت خانواده اش برای رفتن به سوریه مواجه شده زیرا هیچ مادری نمی خواهد فرزندش را از دست بدهد . اما بعد او عکسهای مربوط به تحولات سوریه را برای خانواده اش فرستاده و موقعیت را برایشان تشریح کرده است . وی افزود : «آنها در ابتدای امر ترسیده بودند اما من به آنها گفتم که در زندگی بعدی آنها را دوباره خواهم دید و مادرم گفت : من به تو اجازه می دهم که بروی و دیگر نمی‌خواهم در این دنیا تو را ببینم .»

این گفت و گو در حالی در تلویزیون دولتی انگلستان پخش شد که رهبران دینی مسلمانان انگلستان بارها از آنها خواسته اند به سوریه و یا عراق مسافرت نکنند . این برنامه های تلویزیونی بیشتر از پیش مردم اروپا را از خطر صادر شدن تروریسم به کشورهایشان می ترساند اما رهبران این کشورها هنوز لقب تروریست به گروههای درگیر در جنگ سوریه نداده و سعی دارند در حالی که به این گروهها در سوریه کمک می کنند ، آنها را در عراق از بین ببرند !

کشورهای اروپایی به دلیل سیاستهای دوگانه غرب در برخورد با مسئله تروریسم و تعریف شدن دو واژه تروریسم بد و تروریسم خوب در استراتژی هایشان همواره در ترس به سر می برند . سازمانهای اطلاعاتی آمریکا با فرستادن ماموران ویژه به کشورهای اروپایی و به خصوص انگلستان ، سعی دارند تمام درها برای ورود دوباره تروریست ها به اروپا را ببندند اما این کار به این آسانی ها هم امکان پذیر نیست چرا که تروریست ها از راه کشورهای اروپایی وارد ترکیه و بعد وارد سوریه می شوند و ردیابی آنها بسیار مشکل  است .

تیم هایی که از سیا برای کمک به انگلستان و فرانسه فرستاده شده اند ، هنوز نتوانسته اند اقدامی قطعی برای اطمینان دادن به مردم در مورد عدم بازگشت تروریست ها به این کشورها انجام دهند .متبع:سراج24

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها